مدیریت هوشمند موجودی سیلوهای غلات

سطح سنج سیلو

سطح سنج لیزری سه‌بعدی سیلو​، محصولی از اینفورتک

سطح سنج لیزری سیلو محصولی از اینفورتک

موجودی سنجی سیلوهای گندم با سطح سنج لیزری

سطح‌سنج لیزری سه‌بعدی اینفورتک برای اندازه‌گیری موجودی مواد فله مخازن با ظرفیت بالای ۵۰۰ تن است. مانند سیلوها و سوله‌های غلات، نهاده‌های دامی، مواد اولیه شوینده‌ها و هر ماده جامدی که به صورت فله در مخازن نگهداری می‌شود.

با خرید و نصب این دستگاه شما به صورت کاملا آنلاین می‌توانید موجودی غله یا ماده داخل سیلوی خود را در هر زمانی که اراده کنید اندازه‌گیری کنید.

در صورتی که نیاز به اندازه‌گیری متعدد و رصد مخازن خود به صورت مستمر دارید این راهکار برای شما مناسب است. ولی در صورتی که به صورت موردی و محدود در سال برای انبارگردانی یا موارد مشابه نیاز به اندازه‌گیری موجودی مخازن خود دارید از راهکار ارائه سرویس که در لینک زیر توضیح داده شده استفاده کنید.

تصاویر محصول

مشتری‌ها

مزایای استفاده از سطح‌سنج سیلو

قابلیت اندازه‌گیری در تعداد نامحدود

اطلاع برخط از میزان موجودی گندم

مدیریت بهینه سیلوها

دقت ۹۹ درصد

رصد مخازن از راه دور و برخط

مدیریت همه مخازن در یک سامانه

پشتیبانی رایگان نرم‌افزار و سخت افزار

دسترسی تحت وب در هر لحظه

پرسش و پاسخ

روش اندازه گیری به چه شکلی است؟

دستگاه بر روی سقف سیلو نصب شده که از حسگر لیزری و دو موتور تشکیل شده است که با اسکن ۳۶۰۰ نقطه مختلف، توسط چرخش ۳۶۰ درجه لیزر، سطح ناهموار توده مواد موجود در مخزن را به صورت کامل اسکن می‌کند. این پروسه بستگی به ابعاد سیلوی شما حدود ۴۵ دقیقه زمان احتیاج دارد. بعد از استخراج نقاط مربوطه، عملیات درون‌یابی جهت ساخت سطح رویه گندم توسط نرم‌افزار انجام می‌پذیرد. در این حالت کلیه نقاط زائد شامل بدنه سیلو، ذرات گردوغبار و … با الگوریتم‌های پیشرفته پردازشی حذف می‌شوند. نهایتاً حجم مواد موجود در سیلو با دقت 99 درصد تخمین زده می‌شود. و با در نظر گرفتن چگالی آن که توسط شما وارد می‌شود وزن را محاسبه می‌کند.

آیا دستگاه برای مخازن مایع قابل استفاده است؟

بله، امکان استفاده در مخازن با مواد مایع وجود دارد، اما توجیه اقتصادی ندارد و با روش‌هایی با هزینه کمتر امکان اندازه‌گیری وجود دارد.

آیا دستگاه برای انواع سیلو‌های بتنی و فلزی قابل استفاده است؟

بله، در همه سیلوهای فلزی و بتنی می‌توان استفاده کرد.

آیا دستگاه در سیلوها با تناژهای متفاوت قابل استفاده است؟

بله، در همه سیلو‌ها قابل استفاده است، اما این دستگاه مختص سیلوهای بالای ۵۰۰ تن طراحی شده و برای مخازن کمتر از ۵۰۰ تن توجیه اقتصادی ندارد و از روش‌های با هزینه کمتر امکان اندازه‌گیری وجود دارد.

آیا برای سوله‌ها امکان استفاده از این راهکار وجود دارد؟

بله، با توجه به ابعاد سوله ممکنه است نیاز به بیش از یک دستگاه برای موجودی‌سنجی وجود داشته باشد. و در نهایت موجودی مواد فله شما با هر دو راهکار ارائه سرویس یا فروش دستگاه انجام می‌شود.

در چه صورتی خرید دستگاه برای من مناسب است؟

اگر تعداد دفعات اندازه گیری در سال برای مجموعه شما زیاد است یا نیاز به رصد کامل موجودی خود دارید بهتر است که دستگاه سطح سنج لیزری سه‌بعدی را خریداری و به صورت کامل روی کندوهای مجموعه سیلوی خود نصب نمایید. تا به صورت نامحدود امکان اندازه‌گیری موجودی غله خود را داشته باشید. در غیر این صورت از راهکار ارائه موجودی سنجی اینفورتک که به صورت موردی هست استفاده کنید.

درخواست دمو

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا در اولین فرصت دسترسی به دموی نرم افزار سطح سنج برای شما ارسال شود.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نحوه کارکرد سطح سنج سیلو

موجودی سنجی سیلوهای گندم با سطح سنج لیزری

سطح‌ سنج با انواع سنسورهای مکانیکی یا لیزری ساخته می‌شود و عمدتاً در معادن و سیلوها به عنوان محاسبه‌گر میزان ذخیره‌سازی به‌کار برده می‌شود. سطح‌سنج‌های لیزری با توجه به اینکه می‌توانند نقاط بیشتری را اندازه‌گیری کنند دقت بسیار بالایی را ارائه می‌دهند. همچنین به‌ مرور زمان جایگزین سطح‌سنج‌های مکانیکی شده و روزبه‌روز کاربرد آن‌ها بیشتر شده و در بخش‌های بیشتری استفاده می‌شوند.
سطح‌ سنج لیزری سیلو به خصوص در سیلوهای ذخیره‌سازی غلات اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چراکه نه‌تنها سطح ماده ذخیره‌شده را محاسبه می‌کند، بلکه می‌تواند میزان حجم و وزن ماده ذخیره‌شده را نیز به دست آورد.
سطح‌سنج‌های لیزری با یک یا چند سنسور و با استفاده از موتور و تجهیزات دیگر، اقدام به محاسبه ارتفاع ذخیره‌سازی می‌کنند. هرچقدر تعداد تابش لیزر و زوایای محاسبه بیشتر شود، درنتیجه اعداد واقعی‌تری در خروجی نمایش داده می‌شوند. اعداد دقیق ارتفاع ذخیره‌سازی منجر به نتایج دقیق وزن و حجم ذخیره‌سازی می‌گردد.
در کنار بخش سخت‌افزار سطح‌سنج سیلو، وجود قسمت نرم‌افزاری نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سطح‌سنج لیزری سه‌بعدی سیلو، داده‏‌هایش را بدون هیچ‏گونه پردازشی و به صورت خام برای نرم‌‏افزار مرکزی ارسال می‌‏کند. به همین دلیل داده‌‏های ارسالی، آلوده به نویز و داده‏‌های اشتباه است که در نرم‏‌افزار، عملیات پاکسازی  داده‌‏ها انجام می‏‌شود.

سطح سنج سه بعدی لیزری اینفورتک با استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز، این امکان را به تمامی سیلودارها می‌دهد تا به دقیق‌ترین و ساده‌ترین راه ممکن، موجودی سیلوهای خود را در هر لحظه از زمان اندازه‌گیری کنند.

آشنایی با سیلو گندم و انواع آن

پیمایش به بالا