سامانه موقعیت یابی داخلی، مکان‌یابی داخل ساختمان

بررسی وضعیت تجهیزات، دارایی و نفرات در هر زمان و هر جا

یک تصویر آنلاین به جای چندین تماس و گزارش

مکان یابی داخلی ساختمان

چرا موقعیت‌ یابی مهم است؟

مدیریت تجهیزات، دارایی‌ها، نفرات و فرآیندها در یک مجموعه گسترده مانند کارخانه، میزان قابل توجهی از زمان مدیران را به خود اختصاص می‌دهد. به‌کارگیری ابزارهای مناسب در این امر، نه تنها مانع از اتلاف زمان مدیران و کارکنان میشود، بلکه با ثبت و نمایش دقیق اطلاعات موجب تحول دیجیتال پروسه‌های مرتبط و اطمینان از به‌کارگیری بهینه تمامی منابع نیز می‌گردد.

قابلیت‌های سامانه موقعیت یاب داخلی اینفورتک

نمایش موقعیت مکانی کلیه تجهیزات در محیط‌های سرپوشیده

اطلاع آنی از تغییر موقعیت تجهیزات دارای اهمیت

ثبت کلیه سوابق جا‌به‌جایی

نمایش وضعیت فرآیندها، ایجاد شفافیت و حذف ثبت کاغذی

مدیریت هوشمند تردد، انبارها، رمپ‌ها، ورودی‌ها و خروجی‌‌ها

بصری‌سازی کلیه فرآیندها

مانیتور هوشمند میزان استفاده از هر وسیله

هشدار سریع در صورت اخلال هر فرآیند

حدف ورود دستی اطلاعات

موقعیت یابی داخلی چیست؟

سیستم موقعیت‌یابی داخلی یا Indoor Positioning یک فناوری است که به ما کمک می‌کند تا مکان‌یابی دقیقی در داخل ساختمان‌ها و فضاهای بسته داشته باشیم. برای این کار از تکنولوژی‌های مختلفی مانند Wi-Fi، بلوتوث، RFID، سنسورهای حرکت، دوربین‌ها و امواج صوتی استفاده می‌شود. این سیستم‌ها از اطلاعاتی که از این تکنولوژی‌ها جمع‌آوری می‌شود، برای تشخیص موقعیت فرد یا اشیا در داخل ساختمان استفاده می‌کنند. 

استفاده از سیستم موقعیت‌یابی داخلی در کارخانه‌ها و شرکت‌ها می‌تواند به طیف وسیعی از مزایا منجر شود:

  1. افزایش بهره‌وری: سیستم موقعیت‌یابی به کارخانه‌ها امکان می‌دهد تا عملیات‌ها و حرکت افراد و تجهیزات را بهینه‌تر کنند. این به بهره‌وری تولید و مدیریت بهتر منابع کمک می‌کند.

  2. مدیریت انبار: در کارخانه‌ها با استفاده از موقعیت‌یابی داخلی، مدیریت انبار و مکان‌یابی دقیق مواد و محصولات سریع‌تر و بهبود یافته انجام می‌شود.

  3. بهبود ایمنی: این سیستم به کاهش حوادث و حوادث کاری کمک می‌کند، زیرا موقعیت افراد و تجهیزات به دقت بیشتری قابل مشاهده است و می‌تواند هشدارهای ایمنی فوری فراهم کند.

  4. پیشرفت در پیگیری تجهیزات: با استفاده از موقعیت‌یابی، می‌توان به بهترین شکل ممکن تجهیزات را پیگیری کرده و به راحتی موقعیت آن‌ها را در داخل کارخانه مشاهده کرد.

  5. هوش تجاری: داده‌های جمع‌آوری شده از سیستم موقعیت‌یابی، به کارخانه‌ها امکان می‌دهد تا تحلیلات هوش تجاری را انجام داده و تصمیمات بهتری در زمینه بهره‌وری و بهبود عملکرد بگیرند.

سامانه مکان یابی داخلی

این سامانه‌ها از طریق تگ متصل شده به دستگاه‌های مورد نظر، موقعیت مکانی را جمع‌آوری و از طریق پروتکل‌های امن به نرم‌افزار کاربر انتقال می‌دهد

lbs pic3

مزایای مکان یابی داخلی ساختمان

مکان یابی داخلی ساختمان

چرا اینفورتک؟

سابقه منحصر به فرد و قابل توجه

تخصص و تجربه

ماهیت فناوری‌محور

ارتباط با پارک فناوری شریف

به عنوان یک مجموعه فناوری‌محور و دارای سوابق قابل توجه در حوزه پیاده‌سازی فناوری‌های نوین، مجموعه اینفورتک همراهی مناسب در طراحی، تامین و پیاده‌سازی راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری‌های صنعت 4.0 به شمار می‌رود.

lbs pic5

علاوه بر این موارد، آنچه سامانه موقعیت‌یابی داخلی اینفورتک را متمایز می‌کند، وجود درک فرآیندی و ایجاد هویت دیجیتال برای هر قسمت و وسیله است.

با اینفورتک در تماس باشید..

مشاوره رایگان

برای مشاوره و ارتباط با کارشناسان ما اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پرسش و پاسخ در خصوص سامانه مکان یابی داخلی

سامانه موقعیت‌یابی داخلی چیست؟

سامانه موقعیت‌یابی داخلی سامانه‌ای برای نمایش موقعیت تجهیزات از طریق تگ‌های متصل شده به آنهاست. در مواردی که به‌کارگیری فناوری GPS اطلاعات را با دقت کافی تامین نمی‌کند، کارآمد نیست و یا پوشش کافی ندارد، این دسته سامانه‌ها به جهت موقعیت‌یابی آسان‌تر تجهیزات و نفرات، خصوصاً در راستای حفظ ایمنی کارگران در شرایط سخت، برقراری امنیت و اطلاع بلادرنگ از خروج تجهیزات از بخش مربوطه و … به کار گرفته می‌شوند.

آیا تگ‌های مورد استفاده در سامانه موقعیت‌یابی داخلی به سادگی از تجهیزات جدا می‌شوند؟

بسته به نیاز کارفرما دسته‌بندی متنوعی از تگ‌ها قابل به‌کارگیری است، تگ‌هایی که به محض جدا شدن هشدار مربوطه را ارسال می‌کند قابل به‌کارگیری هستند، همچنین، تگ‌های قابل کاشت در داخل تجهیزات نیز قابل ارائه هستند.

آیا تگ‌های مورد استفاده در شرایط سخت عملکرد خود را حفط می‌کنند؟

تگ‌های مقاوم به حرارت، رطوبت، ضربه و فشار در سطوح مختلف موجود هستند.

در نسخه پایه نرم‌افزار چه قابلیت‌هایی قابل دسترسی است؟

نمایش موقعیت کنونی کلیه تجهیزات تحت موقعیت‌یابی به صورت بصری بر روی نقشه داخلی ساختمان (دو بعدی و سه ‌بعدی) و محیط بیرون،
نمایش مسیر طی شده توسط هر کدام از تجهیزات تحت موقعیت‌یابی به صورت بصری،
مشاهده سوابق جا‌به‌جایی هر مورد تحت موقعیت‌یابی به صورت مجزا،
مشاهده سوابق تردد در هر بخش برای باز زمانی قابل تعریف،
تعریف محدوده مجاز حضور و تردد برای هر مورد تحت موقعیت‌یابی،
دریافت هشدار خروج و ورود به محدوده،
امکان اتصال و انتقال اطلاعات به سامانه‌های کارفرما (ERP و ….)

چگونه سیستم موقعیت‌یابی داخلی در کارخانه‌ها به بهبود بهره‌وری تولید کمک می‌کند؟

سیستم موقعیت‌یابی داخلی در کارخانه‌ها با دقت بالا و پیگیری بهینه تجهیزات، افراد و مواد، فرآیندهای تولید را بهبود می‌بخشد. این به کاهش زمان هدررفتها، بهینه‌سازی مسیرها، و افزایش توزیع بهتر منابع کمک می‌کند

با استفاده از مکان‌یابی داخل ساختمان چه تأثیری از نظر ایمنی کاری به‌جود می‌آید؟

سیستم موقعیت‌یابی داخلی با اطلاعات دقیق در مورد مکان افراد و تجهیزات، می‌تواند بهبود یافته در نظارت بر ایمنی کاری فراهم کند. این شامل ارائه هشدارها و اطلاعات فوری در مواقع اضطراری و کاهش حوادث کاری می‌شود.

پیمایش به بالا