تیم خود را تیز کنید!

برای مواقع اضطراری یک “تیم تیز” در دسترس داشته باشید!

یک تیم «تیز» با حداقل تلاش به حداکثر نتیجه می‌رسد!

بسیاری از تیم‌ها علی‌رغم بهره‌مندی از کلیه منابع مورد نیاز، بهره‌وری لازم را ندارند، در پاسخ به تغییرات و موارد پیش‌بینی نشده کند هستند و هم‌افزایی لازم را ندارند. یکی از مهم‌ترین دلایل این مسئله، نامناسب بودن شیوه تعامل و تخصیص وظایف است.

team solution 2

در همین راستا، مجموعه اینفورتک به عنوان مجوعه‌ای پیشرو در ارائه دوره‌های «آموزش اصول اولیه چابکی»، آماده ارائه این خدمت به تمامی واحدهای صنعتی، اداری، آموزشی، کسب‌وکاری …. است.

ارائه این دوره آموزشی، باعث:

انطباق و انعطاف‌پذیری بیشتر تیم

حصول موفقیت بیشتر از طریق تلاش‌های متمرکز و افزایش انگیزه تیم

کاهش زمان مورد نیاز برای تطبیق با تغییرات

تمرکز بر روی نیازهای مشتری و سعی در رفع آن‌ها و تطابق نتایج با انتظارات مشتری

افزایش توانایی در پاسخ‌دهی سریع و موثر به مسائل اضطراری

تشخیص سریع‌تر نواقص و مشکلات

یک تیم با چه ابزاری تیز می‌شود؟

یک قیچی را تصور کنید: قیچی یک ماشین ساده است. معماری یکپارچه و منسجم آن باعث شده است که بتوان با اعمال حداقل فشار، بهترین نتیجه را به دست آورد. اما در صورتی که لبه‌های قیچی تیزی خود را از دست بدهند، چابکی آن از دست می‌رود و میزان فشار بیشتری برای بریدن مورد نیاز است. هیچکس دوست ندارد که در اواسط یک عملیات پیچیده، گیر کند! به همین دلیل، توصیه می‌شود که ابزارهایی مانند قیچی، چاقو و تبر تیز نگه داشته شوند تا چابک باشند. این مورد در خصوص تیم های مختلف نیز مطرح است. چابکی باعث حصول بهترین و تمیزترین نتیجه با حداقل میزان تلاش می‌شود.
مشابه یک قیچی، یک تیم انسانی نیز ممکن است علی‌رغم معماری و چینش فوق‌العاده به دلیل «ضعف در تعامل» بهره‌وری کافی را نداشته باشد، در حقیقت، بسیاری تیم‌های انسانی در “تعامل کارآمد” به دلیل فقدان مهارت‌های خودسازمان‌دهی و هوش اجتماعی پایین دچار مشکل هستند.
خوشبختانه، بهبود مهارت‌های تعاملی در تیم‌ها مفهوم جدیدی نیست. «متدولوژی چابک» به تیم‌های بیشماری کمک کرده‌ است تا این قابلیت را بهبود دهند!

متدولوژی چابک با افزایش شفافیت نقش‌ها در تیم باعث بهینه شدن تعاملات، بهبود قدرت برنامه‌ریزی، کاهش ریسک، افزایش انعطاف، بهبود روحیه تیم و نتیجتاً ایجاد ارزش بیشتر برای مشتری می‌شود.

متدولوژی چابک چیست؟

تکامل نیازها و انتظارات مشتری، حتی پیشرفته‌ترین سازمان‌ها را برای ادامه حیات در عصر دیجیتال به چالش می‌کشد. سازمان‌ها برای بقا به نوآوری و تغییر پیوسته نیازمند هستند. افزایش سرعت تغییرات در بازارهای مختلف، باعث نیاز به افزایش سرعت در اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها شده است. این نیاز نه صرفاٌ در حوزه توسعه نرم‌افزار، بلکه در صنایع، مدارس، شرکت‌ها و ادارات نیز مشهود است و مواجهه و تطابق با این تغییر، صرفاً با تغییر ابزاری قابل حصول نبوده و نیازمند تحول رویکرد و ساختار است.
متدولوژی‌های چابک، روش‌ها و قواعدی موثر برای افزایش توانایی واکنش سریع به تغییر هستند و به عنوان روشی برای موفقیت در یک محیط نامطمئن و آشفته به‌کار گرفته می‌شوند.
این متدولوژی‌ها، روش‌های اثبات شده و رایجی هستند که به عنوان یک چارچوب موفق و محکم، طی سالیان متوالی در بسیاری تیم‌ها و پروژه‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند: دانشگاه‌ها در اجرای پروژه‌های ارزشمند خود، ارتش‌ها برای آماده‌سازی و استقرار تجهیزات خود و خودروسازان برای ساخت خودروهای سریع و مقرون‌به‌صرفه که با قیمت کمتری به فروش می‌رسند، از این متدولوژی‌ها استفاده می‌کنند.

این چارچوب چگونه به افزایش «تیزی تیم» کمک می‌کند؟

team solution 6

پس از آموزش، تیم با یک فرآیند 5 مرحله‌ای اجرایی آشنا خواهد شد که
1. هر عضو تیم با «نحوه و اهمیت سنجش توانایی عملکردی خود و کمی‌سازی آن» و اعلام آن به تیم آشنا خواهد شد.
2. متناسب با ظرفیت تیم، فرآیند «اولویت‌بندی و تخصیص وظایف» توسط مدیر تیم ساده‌تر و کارآمدتر آنجام خواهد شد.
3. تیم با «نحوه محدود نگه داشتن کار در حال انجام و تخصیص منابع به اولویت تیم» آشنا خواهد شد.
4. تیم با اهمیت و نحوه اجرای «ارائه پیوسته مختصرترین حالت ممکن پیش از نهایی‌سازی به مشتری و رفع اشکال حین اجرا» آشنا خواهد شد که در مقابل روش سنتی «عدم ارائه محصول تا زمان آماده شدن نسخه نهایی به مشتری و اعمال اصلاحات» قرار دارد.
5. در نهایت، تیم اصول نحوه «ارائه آنچه حقیقتاً برای مشتری ارزشمند است در حداقل زمان» را خواهد آموخت.

چرا اینفورتک؟

سوابق قابل توجه در به‌کارگیری روش‌های چابک و آشنایی عمیق با این چارچوب

تجربه برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی مرتبط

ارائه به‌روزترین قابلیت‌های نرم‌افزاری در این حوزه

به عنوان یک مجموعه فناوری‌محور و دارای سوابق قابل توجه در حوزه پیاده‌سازی فناوری‌های نوین، مجموعه اینفورتک همراهی مناسب در طراحی، تامین و پیاده‌سازی راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری‌های صنعت 4.0 به شمار می‌رود.

نحوه آموزش

به منظور افزایش کارآمدی آموزش این مهارت‌ها، ارائه تئوریک و یک‌طرفه کارآمدی لازم را تامین نخواهد کرد چرا که بسیاری از عوامل محیطی بر نتیجه اثرگذار هستند. در مقابل، «آموزش تعاملی و استفاده از بازی‌های جدی» روش مناسب‌تری به شمار می‌رود. از جمله مزایای این روش، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

team solution 4
با اینفورتک در تماس باشید..

مشاوره رایگان

برای مشاوره و ارتباط با کارشناسان ما اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پرسش و پاسخ در خصوص سامانه موقعیت‌یابی داخلی

بازی‌های چابک چه هستند؟

بازی‌های چابک دسته‌ای از بازی‌های جدی/کاربردی هستند که به منظور افزایش مهارت و نه صرفاً سرگرمی طراحی شده‌اند. این بازی‌ها ابزارهایی رایج و کارآمد برای حل مسائل واقعی در مدیریت، توسعه محصول و تیم سازی و سایر زمینه‌‌های مهم هستند.
اصطلاح “چابک” در اینجا به معنی «ارائه بالاترین ارزش تجاری با حداکثر سرعت ممکن و بهبود مستمر» است.

پس از اجرای این بازی‌ها، تیم با چه ارزش‌های آشنا خواهد شد؟

1. هر عضو تیم با «نحوه و اهمیت سنجش توانایی عملکردی خود و کمی‌سازی آن» و اعلام آن به تیم آشنا خواهد شد؛
2. متناسب با ظرفیت تیم، فرآیند «اولویت‌بندی و تخصیص وظایف» توسط مدیر تیم ساده‌تر و کارآمدتر آنجام خواهد شد
3. تیم با «نحوه محدود نگه داشتن کار در حال انجام و تخصیص منابع به اولویت تیم» آشنا خواهد شد؛
4. تیم با اهمیت و نحوه اجرای «ارائه پیوسته مختصرترین حالت ممکن پیش از نهایی‌سازی به مشتری و رفع اشکال حین اجرا» آشنا خواهد شد که در مقابل روش سنتی «عدم ارائه محصول تا زمان آماده شدن نسخه نهایی به مشتری و اعمال اصلاحات» قرار دارد.
5. در نهایت، تیم اصول نحوه «ارائه آنچه حقیقتاً برای مشتری ارزشمند است در حداقل زمان» را خواهد آموخت

پیمایش به بالا