ردیابی کالا در انبار

انبار شرکت مستقیماً بر بهره وری و سودآوری تأثیر می گذارد و موفقیت شرکت را تضمین می کند. ردیابی دارایی و موجودی انبارها را به صورت دائمی از موجودی و مکان کالاها فراهم می‌کند و کارآمدترین مسیر ممکن را در زنجیره تامین ممکن می‌سازد.

مطابق نظرسنجی مدیران انبارها، تقاضا برای کارایی انبارها در حال افزایش است. مصرف کنندگان، در بحبوحه رکود اقتصادی، خواهان قیمت های بهتر هستند، در حالی که انبارها باید یاد بگیرند که با کمتر کارآمدتر شوند و در عین حال انعطاف پذیرتر شوند. ردیابی دارایی ها و موجودی به طور همزمان در هر محل به صورت جداگانه امکان ارتباط و حمل و نقل بین انبارها را فراهم می کند. وظیفه دلهره آور مدیریت صدها هزار موجودی به طور ناگهانی قابل مدیریت می شود و هر دارایی قابل مشاهده، یافتن و ردیابی است.

موقعیت یابی داخلی چیست؟

دانستن موقعیت و سوابق حضور تجهیزات، بسیاری از مشکلات را حل و مدیریت فرآیندها را تسریع می‌کند. در بسیار مواقع محدوده مورد مد نظر از طریق فناوری GPS تشخیص داده می‌شود، اما برای تعیین دقیق موقعیت و ثبت سوابق جابه‌جایی‌های تعداد بسیاری وسیله در داخل یک محیط سربسته و چند طبقه، GPS انتخاب مناسبی نیست چرا که:

  • در داخل ساختمان محدوده‌ اعلام شده توسط GPS بسیار کلی و نادقیق است و جزئیاتی از جمله نقطه دقیق حضور و طبقه را اعلام نمی‌کند. به عنوان مثال، جستجو برای یک کارتن کوچک در انبار مواد اولیه دوطبقه را تصور کنید.
  • GPS و حتی شبکه تلفن همراه در تمامی مناطق پوشش کافی ندارند، به عنوان مثال، جستجوی خودرو داخل پارکینگ زیرزمینی را را تصور کنید.
  • استفاده از GPS به معنی قابل دسترس بودن اطلاعات مکانی در محدوده‌ای بسیار وسیع است در حالی که نه تنها خروج اطلاعات موقعیتی از محیط کارخانه و برخط بودن ناامن آنها ابداً امن نیست، بلکه با از دسترس خارج شدن شبکه این اطلاعات قابل دسترسی نیستند.
تمامی این نواقص، منجر به ایجاد و رواج «سامانه‌های موقعیت‌یابی داخلی صنعتی» طی سالیان اخیر شد تا شکاف اطلاعاتی موجود را تکمیل کنند.

 

در دنیایی که کارایی زنجیره تامین می‌تواند باعث ایجاد یا شکست یک کسب‌وکار شود، ردیابی موجودی را نمی‌توان به حدس و گمان واگذار کرد. چه یک انبار داشته باشید و چه سهام شما در چندین مکان پراکنده شده باشد، فهمیدن اینکه هر چیز کجاست و چه ارزشی دارد می تواند استرس زا باشد. به همین دلیل است که به کمک سامانه موقعیت یاب داخلی ساختمان اینفورتک می‌توانید کالاهای خود را در انبار ردیابی کنید.

پیمایش به بالا