تحول دیجیتال و تأثیرات آن بر محیط کار مدرن

با سرعت نوآوری امروزی، محل کار مدرن به سرعت در حال انتقال به سمت دیجیتالی کردن عملیات تجاری است. با توجه به نتایج مطالعه فاندری، 93٪ از سازمان ها این رویکرد را اتخاذ کرده، یا برنامه هایی برای اتخاذ استراتژی کسب و کار دیجیتال اول دارند. با توجه به ترکیب یک راه حل ابری برای ذخیره سازی و بازیابی فایل یا استفاده از ابزارهای کارگر از راه دور برای ایجاد یک محیط کاری برای کارگران داخلی و خارجی، دیجیتالی شدن به یک نقطه کانونی در صنایع مختلف تبدیل شده است.

همانطور که شرکت‌ها قدرت دیجیتالی شدن را در آغوش می‌گیرند، ارزیابی مستمر نوآوری‌های نوظهور در سراسر چشم‌انداز دیجیتال می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا تحول دیجیتال آرامی داشته باشند، که این امر می‌تواند تأثیر مثبتی بر محرک‌های کلیدی کسب‌وکار مانند تعامل کارکنان، خدمات مشتری و شیوه‌های امنیت سایبری داشته باشد.

مدیریت تعامل کارکنان

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها از محیط‌های کاری ترکیبی بهره می‌برند، سازمان‌ها اقدام به بهبود اشکال ارتباطی کرده‌ تا ارتباطات بین تیم‌های از راه دور و تیم‌های حضوری در دفتر به بهترین شکل ممکن ادامه یابد. این چالش اساساً در ایجاد و تقویت ارتباطات بین اعضای تیم که از محل دفتر و مناطق مختلف کار می‌کنند، مطرح شده است.

بر اساس نتایج یک مطالعه انجام شده توسط مایکروسافت، 43٪ از کارکنان از راه دور احساس می‌کنند که در جلسات حضور ندارند. برای ایجاد یک محیط دیجیتال فراگیر، رهبران باید اطمینان حاصل کنند که جلسات دارای اجزای حضوری و از راه دور هستند. استفاده از ابزارها و برنامه‌های دیجیتال تخصصی می‌تواند مشارکت و تعامل افرادی که از دور کار می‌کنند را تشویق کرد. به عنوان مثال، بسیاری از سازمان‌ها با استفاده از مراکز منابع آنلاین توانسته‌اند جلسات را ضبط و رونویسی کرده، همچنین ذخیره یادداشت‌ها و دارایی‌ها را در راستای همکاری دیجیتالی بهبود بخشند.

ترکیب ابزارهای دیجیتال نه تنها می تواند تعامل و بهره وری را افزایش دهد، بلکه دسترسی اعضای تیم ترکیبی را نیز افزایش داده، که می تواند به محدود کردن اختلالات در سراسر محل کار کمک کند. با پذیرش پرونده دیجیتال، کارمندان می توانند به راحتی منابع مورد نیاز را بدون صرف زمان غیر ضروری برای جستجو در بایگانی ها ارجاع دهند.

با تبدیل شدن کار ترکیبی به یک واقعیت جدید، مهم است که به یاد داشته باشید که این روش‌ها می‌توانند برای نگه داشتن واحدها در طول موج یکسان ضروری باشند. آنچه ممکن است برای یک واحد تجاری یا گروه کارساز باشد، می تواند مشکلاتی را برای دیگران ایجاد کند. وقتی به تغییرات در پلتفرم‌های دیجیتال فکر می‌کنید، رهبران همیشه باید ارزیابی کنند که آیا این پیشرفت‌ها می‌تواند هدف مشترک یک سازمان را برآورده کند یا خیر.

افزایش خدمات مشتری

خدمات مشتری سنگ بنای هر کسب و کار موفقی است بنابراین باید در طول تحول دیجیتال به آن فکر کرد. نهادهای دیجیتال اول می‌توانند به روش‌های مختلف، مانند استفاده از داده‌ها برای گرایش بهتر به خواسته‌ها و نیازهای خاص مشتری، به سمت پیشبرد خدمات و تجربیات مشتری متمایل شوند. دریافته‌ام که ابزارهای اضافی مانند تشخیص از راه دور، راه‌حل‌های تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده، واقعیت افزوده و هوش مصنوعی نیز می‌توانند بخش‌های خدمات مشتری را با داده‌هایی مسلح کنند که می‌تواند به آن‌ها در عیب‌یابی مشکلات و به اشتراک‌گذاری راه‌حل‌های آگاهانه به موقع کمک کند.

فرو رفتن عمیق‌تر در تحول دیجیتال همچنین می‌تواند به شرکت‌ها اجازه دهد تا طیف گسترده‌ای از دسترسی به مشتریان در سراسر جهان را داشته باشند. به عنوان مثال، قابلیت‌های واقعیت افزوده می‌تواند به تیم‌های پشتیبانی کمک کند تا از راه دور به مشتریان کمک کرده و به نمایندگان آن ها نگاهی بصری نسبت به مسائلی که در حال تجربه هستند، ارائه دهند. مشتریان گاهی اوقات در برقراری ارتباط با مسائلی که با آن مواجه شده‌اند مشکل دارند، بنابراین تعامل مستقیم نمایندگان خدمات مشتری با علت اصلی ممکن است به کاهش زمان بین مشکل و راه‌حل کمک کند.

با استفاده از ابزارهای دیجیتال، شرکت‌ها می‌توانند مدل‌های خدمات مشتری خود را برای هماهنگی با نیازهای جامعه خود تجدید و به روز کنند، که می‌تواند به آنها در تلاش‌هایشان برای افزایش اعتماد به برند و شهرت شرکت در میان سهامداران مانند مشتریان، شرکا و کل صنعت کمک کند. .

ملاحظات امنیتی برای دیجیتالی کردن محل کار

هنگامی که ابزارها و راه‌حل‌های دیجیتال جدید به عنوان بخشی از تحول دیجیتال در سازمان پیاده‌سازی می‌شوند، یکی از ملاحظات کلیدی برای محدود کردن اختلال در خدمات و عملیات، ایجاد یک برنامه امنیت سایبری قوی است. با توجه به فرهنگ ترکیبی امروزی، برخی از کارمندان ممکن است ترجیح دهند کارهای خود را از محیط خانه انجام داده و به شبکه‌های عمومی متصل شوند. با این حال، انجام این کار ممکن است کارمندان را در برابر نفوذ عوامل مخربی که به دنبال سوء استفاده از نقاط ضعف هستند و به طرف‌های خارجی اجازه می‌دهد از دستگاه‌های متصل به همان شبکه استفاده کنند، آسیب‌پذیرتر کند. برای افزایش امنیت، لازم است که برنامه‌های آموزشی منظم برگزار شوند تا کارمندان با راهکارهای بهترین عملکرد در مقابل تهدیدات امنیتی آشنا شده و از طریق آن‌ها بتوانند به طور اثربخش از دستگاه‌های متصل به شبکه استفاده کنند.

اگر یک کارگر از راه دور به شبکه‌ای که نفوذ کرده متصل شود، مواد حساس و دارایی‌های متعلق به شرکت در معرض خطر بالای رمزگذاری یا سرقت قرار می گیرند. علاوه بر این، دسترسی به لپ‌تاپ یک کارگر از راه دور می‌تواند منجر به حمله به کل شبکه شرکت شود، زیرا نفوذی می‌تواند از این فرصت به عنوان درب ورودی برای تسلط بر شبکه گسترده‌تر شرکت استفاده کند. این دومینوی دسترسی می‌تواند هم برای اعتماد به برند از سوی مشتریان و هم برای اعتماد شریک از طرف سهامداران فاجعه‌بار باشد و نیاز رهبران کسب‌وکار را برای اجرای برنامه‌های امنیت سایبری که شامل کارگران حضوری و از راه دور می‌شود، تقویت می‌کند.

cta telegram

برای تکمیل تلاش‌های امنیت سایبری، سازمان‌ها همچنین باید آموزش کارکنان را به عنوان گام دیگری در تلاش‌های خود برای کمک به محافظت در برابر حملات دیجیتال در اولویت قرار دهند. به روز رسانی و آموزش مداوم کارکنان در مورد برنامه های فعلی امنیت سایبری، ابزارها و روش هایی که عوامل مخرب استفاده می کنند و نحوه هدایت فعالیت های مشکوک، می تواند به تلاش های شرکت برای جلوگیری از به خطر افتادن سیستم ها کمک کند.

هنگام اجرای تلاش‌های امنیت دیجیتال در محل کار، کارکنان اغلب یکی از اولین و مهمترین خطوط دفاعی هستند. مانند سایر جنبه‌های تحول دیجیتال یک شرکت، امنیت سایبری نباید به عنوان یک موقعیت برای همه در نظر گرفته شود. هر بخش بر اساس میزان دسترسی به اطلاعات و نیازها، نرخ‌ حوادث سایبری متفاوتی خواهد داشت. بنابراین، تنظیم برنامه‌های آموزشی کارکنان در سرتاسر بخش‌ها برای افزایش آگاهی از تهدید و اعتماد دیجیتال و همچنین کمک به تلاش‌ها برای حفاظت از سازمان ضروری است.

با نزدیک شدن به پایان سال 2023، شرکت ها به استقبال از قدرت دیجیتالی سازی برای تغییر نگرش و عملکرد خود ادامه خواهند داد. بنابراین، به‌روز ماندن در مورد آخرین پیشرفت‌ها و نوآوری‌ها یکی از جنبه‌های کلیدی برای دستیابی به یک تحول دیجیتال روان در سال 2024 و پس از آن است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا