چگونه یک تحول دیجیتال را شروع کنیم

امروزه، تحول دیجیتال برای اکثر شرکت ها اجتناب ناپذیر است. این موضوع فقط برای کسانی که در بخش فناوری فعالند، حائز اهمیت نبوده، بلکه تمامی مشاغل را در بر می گیرد. اهمیت آن به گونه ای است که در هر میزگرد تخصصی، مباحث مطالعاتی و مقالات مرتبط با نحوه رقابت سازمان‌ها با تغییر جهان به سمت دیجیتال، همواره مورد توجه قرار می گیرد.
بر اساس پیش بینی ها تا سال 2024، هزینه های جهانی برای تحول دیجیتال به 2.51 تریلیون دلار خواهد رسید. در حالی که آمارها نشان می‌دهد 91 درصد از شرکت‌ها درگیر نوعی ابتکار دیجیتال هستند، بسیاری از رهبران کسب‌وکار که ما با آنها صحبت کرده‌ایم هنوز به طرز تاسف‌باری احساس می‌کنند که این مرحله را پشت سر گذاشته‌اند. بنابراین اگر احساس می کنید که رقبای شما در این بازی از شما جلوتر هستند، و نمی دانید از کجا شروع کنید، آگاه باشید که تنها نیستید.
در اینجا نحوه غلبه بر اولین برجستگی‌ها به منظور تغییر و رسیدن به پیاده‌سازی آمده است.

شروع: جاه طلبی خود را شناسایی کنید

در وهله نخست درک این موضوع که تحول دیجیتال فقط یک کلمه جذاب برای انتقال به فضای ابری نیست، اهمیت فزاینده‌ای دارد. این بیشتر در مورد ادغام فناوری در تمام زمینه های کسب و کار شما و تغییر کل فرهنگ سازمانی است. تیم ها باید خود را آماده آزمایش کنند، وضعیت موجودشان را به چالش کشیده و تحمل شکست را پرورش دهند.
تحول دیجیتال همیشه با جاه طلبی آغاز می شود. برای شناسایی مشکل خود، یک بیانیه درباره “مشکل و چرایی آن” پشت تغییر سازمانی خود ارائه دهید. این می تواند فضای زیادی را برای بهبود نشان دهد، مانند افزایش تجربه مشتری، افزایش بهره وری تیم یا برخورد با سودهایی که کمتر از انتظارات شما هستند.
همچنین ممکن است بخواهید سوالات زیر را از خود بپرسید:
• چه اتفاقی در جهان می افتد که ممکن است بر کسب و کار من تأثیر بگذارد؟
• اخلالگران عمده در صنعت من کدامند؟
• مشتریان از چه چیزی شکایت دارند؟
• چه محصولاتی در پاسخ به تغییرات بازار در حال ظهور هستند؟
• برای ارائه ارزش بیشتر به مشتریان چه کارهای متفاوتی می توانیم انجام دهیم؟

هنگامی که دلیل خود را برای تحول دیجیتال درک کردید، برای مراحل بعدی آماده هستید.

جستجوی فرصت های جدید در تقاطع ها

ایده‌هایی برای محصولات، خدمات یا فرآیندهای سازمانی جدید اغلب می‌توانند در تقاطع‌ها، مانند حوزه‌های تخصصی، بخش‌ها و صنایع سازمان شما، و از طریق مشارکت‌های غیرمنتظره پیدا شوند. با ترکیب دامنه‌های مختلف به روش‌های نوآورانه، می‌توانید فرصت‌هایی را به دست آورید که اگر فقط روی یک حوزه خاص متمرکز می‌شدید، آن فرصت کشف نشده باقی می‌ماند.
به عنوان مثال، ما تعدادی از شرکت‌های علوم زیستی با بلوغ دیجیتالی را دیده‌ایم که حوزه‌های داروسازی، بازاریابی و هوش مصنوعی را برای تولید محتوای پویا که با استانداردهای پزشکی، قانونی و نظارتی (MLR) در مقیاس بزرگ هماهنگ است، ترکیب می‌کنند. به طور خاص، آن‌ها برای برچسب‌گذاری خودکار محتوای خود، به پلتفرم‌های تولید محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی تکیه می‌کنند، که یافتن، استفاده مجدد، ارزیابی و به‌روزرسانی آن را برای تیم‌های بازاریابی آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. با استفاده از ماژول‌های تایید شده MLR با کارایی بالا، آنها می‌توانند به سرعت پیام‌های خود را شخصی‌سازی کنند و ارزش بیشتری را به مخاطبان هدف خود، خواه ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی یا بیماران ارائه دهند.
از ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث کمک بگیرید
اگر تحول دیجیتال شما مستلزم تغییرات اساسی در زیرساخت فناوری اطلاعات، توسعه نرم افزار یا مدیریت داده باشد، در حالی که تیم داخلی شما فاقد تخصص کافی است، همکاری با ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث اقدام عاقلانه ای خواهد بود. فروشندگان قابل اعتماد می توانند تجربه و دانش مورد نیاز برای تکمیل پروژه های پیچیده را ارائه دهند.
اگر به عملکرد سفارشی نیاز ندارید، ساختن یک محصول نرم افزاری ممکن است تلاش ارزشمندی نباشد. استخدام یک تیم توسعه نرم افزار با صلاحیت بسیار پرهزینه بوده و انجام یک پروژه ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد. اگر نرم افزار سفارشی لزوماً مزیت رقابتی شما را بهبود نمی بخشد، ممکن است برای راه حل های آماده به فروشندگان شخص ثالث مراجعه کنید. به عنوان مثال، بسیاری از شرکت های علوم زیستی از سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری از پیش ساخته شده برای ذخیره و تجزیه و تحلیل تاریخچه تعامل خود با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی استفاده می کنند. این به این شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به راحتی بر عملکرد کمپین‌های بازاریابی خود نظارت کرده، بدون اینکه منابع زیادی را برای تلاش‌های توسعه اختصاص دهند.

با اثبات مفهوم و حداقل محصول قابل دوام شروع کنید

قبل از سرمایه گذاری سنگین در توسعه محصول، ممکن است بخواهید با اثبات مفهوم (POC) شروع کنید تا اطمینان یابید که یک ایده محصول یا ویژگی از نظر فنی امکان پذیر است. POC می تواند به شما در شناسایی مشکلات احتمالی و ایجاد پشتیبانی برای محصول کمک کند.

همچنین ممکن است بخواهید یک محصول حداقل قابل دوام (MVP) ایجاد کنید. برخلاف POC که امکان‌سنجی فنی را آزمایش می‌کند، MVP دوام بازار و رضایت کاربر را آزمایش می‌کند. MVP به یک راه حل کاملاً کارآمد با مجموعه ای محدود از ویژگی ها اشاره دارد که برای ورود به بازار و جلب حمایت سرمایه گذاران کافی است. ایجاد یک MVP به شما این امکان را می دهد که بازخورد کاربران را جمع آوری و در صورت لزوم در آینده بهبودهای تدریجی انجام دهید.

اولویت بندی مدیریت ریسک

تحول دیجیتال همیشه یک تعهد چالش برانگیز است که شامل خطرات متعدد مربوط به فناوری، فرآیندهای کسب و کار، کارمندان یا انطباق می شود. بنابراین، شناسایی، ارزیابی احتمال و تأثیر آنها بر سازمان شما و ایجاد آستانه پذیرش ریسک بسیار مهم است.
مک کینزی دریافت که شرکت های پیشرو به طور فزاینده ای به راه حل های خودکار ارزیابی ریسک برای هر ویژگی محصول جدید تکیه می کنند. این می تواند به شما در ارزیابی ریسک های مربوط به عملکرد جدید از ابتدای فرآیند توسعه کمک کند. سپس، می‌توانید از نزدیک با کارشناسان موضوع کار کنید تا استراتژی‌های کاهش قوی برای هر خطر شناسایی شده را ایجاد کنید.

دریافت تیم ها در همان قایق

تحول دیجیتال یک تلاش انفرادی نیست. این نیاز به مشارکت فعال تیم ها و ذینفعان دارد. گروه مشاوره بوستون دریافت که شرکت‌هایی که بر فرهنگ به عنوان بخشی از تحول دیجیتالی خود تمرکز می‌کنند، پنج برابر بیشتر از شرکت‌هایی که فرهنگ را نادیده می‌گیرند، گزارش “پیشرفت یا عملکرد مالی قوی” دارند. بنابراین، مشارکت تیم‌ها در برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی تحول ضروری بوده تا اطمینان حاصل شود که تغییر نه تنها در فرآیندهای تجاری بلکه در ذهنیت افراد نیز رخ می‌دهد.

cta telegram

کلام پایانی

شروع هر پروژه بلند مدت ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد. تحول دیجیتال شاید ماه‌ها و حتی سال‌ها طول بکشد و فرصت‌ها و تهدیدهای مختلفی را به همراه داشته باشد. اما هنگامی که به وضوح “چرا” و “چگونه” پشت تغییر سازمانی خود را درک کردید، پروژه احتمالاً امکان پذیرتر به نظر می رسد. هنگامی که موانع به طور غیرمنتظره به وجود می آیند، بهتر می توانید در مسیر باقی بمانید.
همواره به آن بیندیشید که تحول دیجیتال منجر به افزایش کارآیی و بهبود عملکرد سازمان‌ شما خواهد شد و برایتان افزایش دسترسی به اطلاعات، بهبود فرآیندهای تصمیم‌گیری، افزایش انعطاف‌پذیری در مواجهه با تغییرات و کاهش هزینه‌ها را در پی خواهد داشت. بنابراین حرکت به سمت این مسیر و صرف زمان و هزینه ارزشمند است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا