تاثیر داده های بلادرنگ در تغییر و نوآوری دولت ها

مدیریت موثر داده ها اولویت اصلی دولت ها است، زیرا نقشی کلیدی در باز کردن ارزش داده ها ایفا می کند. دولت‌ها برای تصمیم‌گیری مؤثر، حکمرانی پاسخگو، تخصیص کارآمد منابع و اطمینان از رفاه شهروندان خود، نیازمند دسترسی به داده‌های زمان واقعی با کیفیت بالا هستند. داده‌های بی‌درنگ، بینش‌های مهمی را در مورد جنبه‌های مختلف جامعه و اقتصاد فراهم کرده و دولت‌ها را قادر می‌سازد تا به سرعت به چالش‌ها رسیدگی و سیاست‌های آگاهانه را انتخاب کنند.

در این مطلب به این موضوع می پردازیم که چگونه داده‌های بلادرنگ می‌توانند از تصمیم‌گیری های دولت حمایت کرده و مزایای شیوه‌های مدیریت داده هماهنگ و قوی را ایجاد ‌کنند.

پل ویلموت، رئیس اجرایی دفتر مرکزی دیجیتال و داده در نقشه راه دیجیتال و داده، 2022 تا 2025، بیان می کند: « تنها زمانی که دسترسی بی‌مانند به داده‌های با کیفیت بالا داشته باشید و تیمی از استعدادهای ماهر در زمینه دیجیتال و شرایط مناسبی برای تقدم و نوآوری را گرد هم جمع کرده باشید، ممکن است تصمیمات تأثیرگذاری اتخاذ، نیازهای مشتریان را برآورده و به چالش‌ها و فرصت‌های جدید پاسخ دهید.»

دولت ها یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و بزرگترین کاربران داده در جهان هستند زیرا هدفشان ارائه خدمات عمومی بهتر و کارآمدتر است. با این حال، به حداکثر رساندن پتانسیل داده‌های بخش عمومی نیازمند چارچوب‌های قوی برای جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و استفاده از داده‌ها برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی و امنیت است.

مدیریت داده ها، موجب کاهش سیلوهای داده

داده ها معمولاً در یک چشم انداز تکه تکه از مجموعه داده های مورد استفاده توسط نهادهای دولتی برای یک هدف خاص پراکنده شده که اغلب در سیلوهای سازمانی مدیریت می شوند. داده ها به طور معمول در قالب هایی ذخیره می شوند که پردازش یا دسترسی به آنها سخت است.

نتیجه این است که داده‌ها در صورت نیاز در دسترس نیستند، بنابراین پیشرفت در دولت دیجیتال متوقف شده و شهروندان در مورد اینکه دولت چه داده‌هایی را درباره آنها ذخیره کرده یا چگونه از این داده ها استفاده می کند، آگاهی کمی دارند.

شیوه های مدیریت داده های هماهنگ و قوی برای به دست آوردن منافع برای دولت ضروری است

سیاست‌گذاری با کیفیت بالا که مبتنی بر شواهد بوده و با تجزیه و تحلیل هدفمند مجموعه‌های داده از سراسر آژانس‌های مختلف هدایت می‌شود، امکان رویکردهای هماهنگ به مسائل اجتماعی، اقتصادی و اداری را فراهم می‌کند. نمونه ای از واجد شرایط بودن بین دولتی، واجد شرایط بودن نسخه است، که به داروخانه ها امکان می دهد حق نسخه های رایگان را با داده های DWP در زمان واقعی بررسی کنند.

سیستم‌های داده داخلی هماهنگ می‌توانند به‌طور مرکزی بین آژانس‌ها هماهنگ شده تا انجام کار تکراری و ناکارآمد کاهش یابد. پلتفرم‌های داده قابلیت همکاری را در سطح کل دولتی ارتقا می‌دهند، که می‌توان آن را به‌طور کلی مطابق با بهترین شیوه‌های بین‌المللی در رابطه با قالب، امنیت و سایر عوامل مدیریت کرد.

حرکت به سمت ابر

تصمیم گیری دولتی می تواند با استقبال از استفاده از فناوری ابر موثرتر شود. انتقال به فضای ابری امکان استفاده مؤثر از داده های بلادرنگ را برای نظارت بر اثربخشی مداخلات دولت و ارائه بینش اولیه از مکان و زمان اقدامات بیشتر فراهم می کند.

برای اقدام، دولت می‌تواند از فناوری ابری برای داشتن روش‌های انعطاف‌پذیر برای مهار داده‌ها و توسعه یک منبع اطلاعاتی واحد برای کاهش داده‌های ناقص یا ناسازگار استفاده کند، که می‌تواند موجب کاهش سرعت تصمیم‌گیری در زمان‌های بحرانی شود. ابر می تواند زمان پردازش را کاهش داده، و عملیات می تواند به راحتی در صورت نیاز مقیاس شود.

با انتقال به فضای ابری، سازمان‌های دولتی می‌توانند داده‌های عملیاتی بی‌درنگ را در مکان‌ها و بخش‌ها به طور کارآمدتر جمع‌آوری و به اشتراک بگذارند و اطمینان حاصل کنند که همه از اطلاعات یکسانی برای اطلاع از اقدامات خود استفاده می‌کنند. تجزیه و تحلیل داده‌ها و ایجاد داشبورد، داده‌های بلادرنگ را به سمت روش‌هایی که تشویق به عمل کرده، هدایت می‌کنند.

مزایای داده های بلادرنگ

سیاست گذاری مبتنی بر شواهد که بر اساس تجزیه و تحلیل دقیق مجموعه داده ها ساخته شده، به یک قابلیت پایه برای سازمان ها و پروژه های دولتی موثر تبدیل شده است. از آنجایی که شهروندان به طور فزاینده ای با خدمات دیجیتال بخش خصوصی ارتباط برقرار کرده، انتظار دارند خدمات دیجیتال یکپارچه، ایمن و پیش بینی شده ای را که دولت ها ایجاد و نگهداری می کنند، داشته باشند. برخی از مزایای داده های بلادرنگ عبارتند از:

  • داده های بلادرنگ برای واکنش اضطراری و ایمنی عمومی ضروری است.

در هنگام بلایای طبیعی یا حوادث، دولت ها برای هماهنگی خدمات اضطراری، تخصیص منابع و تضمین ایمنی شهروندان به اطلاعات به روز نیاز دارند. داده‌های بلادرنگ همچنین به نظارت و مدیریت بحران‌های بهداشت عمومی کمک کرده و به مقامات اجازه داده شیوع بیماری‌ها را ردیابی کنند، منابع پزشکی را تخصیص و مداخلات به موقع را اجرا کنند.

  • داده های زمان واقعی از تخصیص کارآمد منابع و ارائه خدمات پشتیبانی می کند.

دولت ها از داده های بلادرنگ برای نظارت بر خدمات عمومی، زیرساخت ها و حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. داده ها تضمین کرده که منابع در جایی که بیشتر مورد نیاز است توزیع می شوند. به عنوان مثال، داده‌های بی‌درنگ در مورد الگوهای ترافیک می‌تواند به بهینه‌سازی جریان ترافیک و کاهش ازدحام کمک کند، که منجر به روان‌تر شدن شبکه‌های حمل‌ونقل و کاهش اثرات زیست‌محیطی می‌شود.

  • داده های بلادرنگ نظارت و انطباق نظارتی را افزایش می دهد.

دولت‌ها برای نظارت بر بخش‌های مختلف، مانند امور مالی، مراقبت‌های بهداشتی و حفاظت از محیط‌ زیست، به داده‌های بی‌درنگ تکیه کرده تا اطمینان حاصل کنند که از مقررات پیروی و خطرات احتمالی زودهنگام شناسایی می‌شوند. این داده ها در مورد شاخص های اقتصادی، حجم تجارت و روندهای بازار به دولت ها کمک کرده تا سیاست های اقتصادی آگاهانه اتخاذ، رشد را تحریک و به نوسانات اقتصادی پاسخ دهند.

  • داده های بلادرنگ خطرات را کاهش داده و اجرای قانون و امنیت را تقویت می کند.

داده‌های بی‌درنگ می‌توانند با ارائه بینش‌های فوری در مورد فعالیت‌های مجرمانه به مقامات در راستای اجرای قانون کمک کرده تا برای حفظ امنیت عمومی به سرعت واکنش نشان دهند. دولت ها می توانند از این داده ها برای مدیریت جریان ترافیک، نظارت بر ازدحام و بهینه سازی سیستم های حمل و نقل استفاده کنند.

  • داده های بلادرنگ شفافیت و تخصیص موثر منابع را ارتقا می دهد.

دولت‌ها می‌توانند با استفاده از داده‌های بلادرنگ برای نظارت بر خدمات عمومی، ردیابی هزینه‌ها و شناسایی مناطقی که نیاز به حمایت اضافی دارند، منابع را به نحو مؤثرتری تخصیص دهند. شفافیت امکان دسترسی به اطلاعات جاری در مورد فعالیت‌های دولت، بودجه و خدمات عمومی را فراهم ‌آورده که پاسخگویی و اعتماد بین شهروندان و دولت را تقویت می‌کند. به عنوان مثال، اداره آمار ملی بریتانیا (ONS) استفاده از داده‌های نقطه‌فروشی در خرده‌فروشی و تکنیک‌های خراش‌دهی وب را برای دریافت اطلاعات به موقع‌تر در مورد تورم آغاز کرده است. داده ها بینش هایی را ارائه داده که می توان از آنها برای محافظت از آسیب پذیرترین شهروندان در مقابل افزایش قیمت ها استفاده کرد.

cta telegram

در آغوش گرفتن داده ها

در حالی که بسیاری از دولت‌ها در سراسر جهان به اهمیت و ارزش استفاده از داده‌ها اذعان کرده‌اند، هنوز با چالش تطبیق زیرساخت‌ها و سیستم‌های موجود خود با تقاضای فزاینده برای چارچوب‌های مدیریت داده مواجه هستند.

توسعه شیوه های مدیریت داده جامع از طریق پلتفرم داده Finworks امکان پذیر است. ادغام شیوه‌های داده بلادرنگ توانایی پاسخگویی سریع به چالش‌ها، تصمیم‌گیری آگاهانه و مشارکت شهروندان را به روش‌های معنادار افزایش داده است. پذیرش استراتژی داده های تحول آفرین به دولت ها قدرت می دهد تا با چابکی و دقت در دنیایی که همیشه در حال تغییر بوده حرکت کنند و به نتایج بهتری برای خود و شهروندانشان دست یابند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا