اهمیت فرهنگ طرفدار تحول دیجیتال

نیک دنینگ، مدیر عامل شرکت مشاوره فناوری اطلاعات Diegesis و کهنه کار در چندین پروژه تحول دیجیتال موفق، به اهمیت فرهنگ طرفدار تحول دیجیتال و چگونگی تبدیل نیروی کار خود به قهرمانان دیجیتال می پردازد.

سیستم های موجود ممکن است گران و تغییر در آن دشوار باشد، اما کار می کنند. زمانی که کسب و کار نیاز به تغییر دارد، تحول دیجیتال می تواند ضروری باشد. اگر افراد شرکت کننده مشتاق و حتی قهرمان باشند، احتمال موفقیت بیشتری وجود دارد.

حال سوال این است که چگونه سازمان ها می توانند همه را همراهی کرده و یک فرهنگ طرفدار تحول دیجیتال ایجاد کنند؟

زمان برای یک تغییر؟

همانطور که رقبا، مشتریان و فناوری تغییر می کنند، الزامات کسب و کار تغییر می کند و سیستم ها باید خود را تطبیق دهند. مقاومت از جانب کارکنانی امکان پذیر است که علاقه خاصی به فناوری و سیستم های قدیمی دارند و سازمان را به گذشته متصل نگه می دارند. برای یک پروژه دیجیتال موفق ضروری است که تیم رهبری یک فرهنگ طرفدار تحول دیجیتال در تجارت ایجاد کند.

ایجاد یک فرهنگ طرفدار تحول دیجیتال

ایجاد فرهنگ برای هدایت کسب و کار از طریق فناوری و روش های جدید شامل ترکیبی از رهبری، ارتباطات، آموزش، کیفیت و بهبود مستمر است. اهداف باید روشن باشد و همه باید منفعت مثبت را ببینند. اگر پروژه‌های قبلی شکست خورده‌اند، رسیدگی به نگرانی‌ها و حفظ انگیزه و مشارکت مردم ضروری است.

هیئت مدیره می تواند تعهد خود را با ایجاد تغییر از طریق یک کمیته راهبری به ریاست یک مدیر ارشد نشان دهد. این کمیته به اختیاری نیاز دارد تا با ذینفعانی که استراتژی را کنترل می کنند و تصمیمات را برای ایجاد تغییرات موثر با سرعت بالا هدایت می کنند، درگیر شود.

یک چشم انداز و استراتژی روشن بیان کنید

یک چشم انداز و استراتژی تحول دیجیتال واضح تعریف کنید، اما آن را در اتاق هیئت مدیره نگه ندارید. به وضوح دلیل اهمیت تحول دیجیتال، اهداف، نحوه همسویی آن با مأموریت و اهداف کلی سازمان، مزایای موفقیت و خطرات شکست را بیان کنید.

همچنین در صورت وجود مسائل تجاری مرتبط با تامین کنندگان یا جایی که عدم اطمینان و شایعه می تواند باعث نگرانی کارکنان شود، مدیریت ارتباطات نیز مهم است. ارتباطات نمی تواند فقط از بالا به پایین باشد. گفتگوی باز را تشویق کنید، کانال‌هایی برای پرسش‌ها و نگرانی‌ها ایجاد کنید، مسائل را شناسایی و درباره فرآیند تحول بازخورد ارائه دهید. اگر افرادی حیاتی برای تحول وجود داشته یا بتوانند مانع پیشرفت شوند، چه انگیزه‌هایی می‌تواند آنها را به مشارکت تشویق کند؟

کارمندانی که در ابتدا بسیار شکاک هستند، اگر به درستی مدیریت شوند، اغلب می‌توانند به بهترین مدافعان تبدیل شوند. آنها می دانند که مشکلات کجا بوده و می توانند در مسیر غلبه بر آنها کمک کنند. مهمتر از همه، اطمینان حاصل شود که ذینفعان می توانند به ارتباطات اعتماد کنند.

فرصت در تحول دیجیتال

هر تغییری فرصت ایجاد می کند، اما شامل ریسک تجاری و شخصی نیز می شود. تیم فعلی ممکن است تجربه مدیریت چنین پروژه ای را نداشته باشد، اما ایجاد یک فرهنگ مثبت حیاتی است.

برای اتخاذ بهترین روش افراد با ویژگی رهبری را انتخاب کنید تا از همان ابتدا، کارکنان ببینند که تعهدات داده شده توسط کسب و کار رعایت شده و اعتماد حفظ می شود. میل اشتیاق برای حضور در پروژه ایجاد کنید.

اگر در طول زمان نیاز به کنار گذاشتن افراد وجود دارد، آن را با دقت مدیریت کنید. برای انتقال زودهنگام داخلی به نقش‌های طولانی‌مدت جدید و هیجان‌انگیز برنامه‌ریزی کنید تا ترس را در میان کارکنان حیاتی برای موفقیت از بین برده و به آنها برای ماندن انگیزه دهید. حصول این موارد تضمین می کند که دانش حیاتی از طریق یک فرآیند تحویل مستند منتقل شود. همچنین موجب می شود مفهوم تغییر را آغاز کنید، که این امر مستلزم اشتراک گذاری اطلاعات برای ایجاد یک فرهنگ طرفدار تحول دیجیتال است.

cta telegram

توانمندسازی و آزمایش

تحول دیجیتال تکنولوژی را تغییر داده و نحوه کار یک سازمان را متحول می کند. اتخاذ روش‌های جدید مانند طراحی تجربه کاربر، توسعه یک پلتفرم معماری چابک و ایجاد برنامه‌های کاربردی بهتر برای پاسخگویی سریع به نیازهای در حال تغییر کسب‌وکار، حائز اهمیت هستند.

با این حال، موفقیت مستلزم آموزش کارکنان و کسب تجربه در فن‌آوری‌های جدید بوده، بنابراین پذیرش باید با سرعت انجام شود. کسب تخصص فناوری جدید باید بدون از دست دادن دانش تجاری موجود ایجاد شود.

برای آموزش کارکنان موجود که از قبل کسب و کار را می شناسند، زمان بگذارید و متخصصان فناوری را با اختصاص زمان کافی برای یادگیری کسب و کار استخدام کنید. آهسته شروع کنید، آزمایش کنید، نوآوری کنید، جریان های کاری موازی داشته باشید و در مراحل مختلف برای تیمی توانمند و مطمئن که استانداردها را ایجاد می کند و رویکرد کاهش ریسک طرح را قبل از افزایش مقیاس ثابت می کند، برنامه مشخص ارائه دهید.

فرهنگی را تقویت کنید که در آن کارکنان تشویق می شوند تا آزمایش کرده، خطرات را با اقدامات کاهشی شناسایی و متحمل شوند، و با استفاده از ابزارهای دیجیتال راه حل های خلاقانه ارائه دهند. از کارمندانی که با ایده‌های نوآورانه مشارکت یا ابتکارات دیجیتال موفق را هدایت می‌کنند، قدردانی و به آنها پاداش دهید. به جای سود بردن از دانش منسوخ شده، ارزش خود را برای دستیابی به نوآوری ها بیشتر کنید.

با تجزیه پروژه های بزرگ به وظایف کوچکتر و قابل مدیریت که می توانند در چرخه های تکراری تکمیل شوند، روش های چابک را در آغوش بگیرید. نوآوری ها را می توان به سرعت امتحان کرد، اما اگر مزایای مورد انتظار را به همراه نداشته باشند، کنار گذاشته می شوند. دسترسی به داده ها و ابزارهای تحلیلی مربوطه برای تشویق تصمیم گیری مبتنی بر داده به جای پاسخ های احساسی یا سیاسی مهم است.

مدیریت تغییر/فرهنگ تغییر

اگر هدف تحول دیجیتال است، پس احمقانه است که برای مدیریت تغییرات سازمان برنامه ریزی نکنیم. به احتمال زیاد اولین چیزی که باید تغییر کند فرهنگ است. با تغییر فرهنگ مدیریت شروع کنید و مطمئن شوید که مقاومت در برابر تغییر را با یک برنامه کاملاً تعریف شده که شامل ارتباطات و مشارکت ذینفعان است، پیش‌بینی و رسیدگی می کنید.

قهرمانان تحول دیجیتال را شناسایی و توانمند کنید. افراد و تیم‌هایی را انتخاب کرده که مشتاق تحول دیجیتال بوده و می‌توانند به عنوان الگو و مدافع باشند. این سفیران دیجیتال ممکن است از مکان‌های غیرمنتظره بیایند. آنها ممکن است کارمندان جوانی باشند که ایده های تازه را به ارمغان آورده یا کارکنانی با سابقه خدمت طولانی تر که تجربه موفقیت ها و شکست های پروژه های تاریخی را دارند.

اگر سابقه مقاومت در برابر تغییر وجود داشته باشد، ممکن است ایجاد یک تیم جداگانه برای توسعه فرهنگ جدید ضروری باشد. از درون سازمان، فرد به فرد، استخدام کنید و آنها را با روش جدید کار آموزش دهید.

بزرگ فکر کن، سریع عمل کن، کوچک انجام بده

به دست آوردن قلب و ذهن همه ذینفعان متکی به ایجاد چشم انداز و ارائه منظم خروجی ها و در عین حال نشان دادن پیشرفت واضح و موفق به سمت هدف نهایی است.

پذیرش تغییرات از پروژه های سرمایه ای گرفته تا هزینه های عملیاتی و بهبود مستمر ضروری است. تحول دیجیتال، پس از پذیرش، با تأثیر قابل توجهی بر مدل سازمان برای مدیریت کارکنان و ارائه عملکرد مالی ادامه می‌یابد.

این استراتژی‌ها که توصیف آنها ساده، اما پیاده‌سازی آن دشوار است، می‌توانند فرهنگی را ارائه دهند که تحول دیجیتال را در بر گرفته، نوآوری را تقویت کرده و مسیر را برای موفقیت مداوم در عصر دیجیتال تسهیل کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا