ابزارهای هوش مصنوعی مناسب برای کسب و کارها (قسمت 2 از 2)

هوش مصنوعی برای منابع انسانی

هوش مصنوعی به سه روش عمده به متخصصان منابع انسانی کمک می کند: خودکار کردن وظایف خسته کننده، باز کردن بینش در رابطه کارمند و کارفرما و ساده کردن استخدام.

Leena AI WorkLM

یک مدل زبان بزرگ (LLM) است که می‌تواند به دپارتمان‌های منابع انسانی در خودکارسازی و بهینه‌سازی ارائه خدمات و برنامه‌ریزی خدمات منابع انسانی و همچنین اندازه‌گیری و بهبود تجربه کارکنان کمک کند.

این با یک ربات چت ارائه می شود تا متخصصان منابع انسانی را از کارهای پیش پا افتاده و وقت گیر رها کند. ربات چت می‌تواند فرآیندهای ورود کارمندان را خودکار کند، به سؤالات کارمندان، مانند سؤالات مربوط به خط‌مشی شرکت پاسخ دهد، و به عنوان مثال به عنوان میز کمک منابع انسانی برای رسیدگی به درخواست‌های مرخصی عمل کند. متخصصان منابع انسانی می توانند نظرسنجی انجام دهند و به هوش مصنوعی Leena تکیه کنند تا رابطه با کارمندان شما را بهبود بخشند.

Fetcher.ai

این ابزار از هوش مصنوعی برای خودکارسازی کارهای خسته کننده مرتبط با استخدام استفاده می کند. به جای جستجوی لینکدین و سایر پایگاه های اطلاعاتی استعدادها، استخدام کنندگان به فچر می گویند که به دنبال چه هستند و آن لیستی از نامزدها را برمی گرداند. Fetcher.ai همچنین می‌تواند به‌طور خودکار ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده را برای نامزدهای شایسته ایجاد و ارسال کند، و استخدام‌کنندگان می‌توانند زمان و مدت زمان اجرای کمپین را برنامه‌ریزی کنند.

فچر همچنین به استخدام‌کنندگان کمک می‌کند تا تعامل را اندازه‌گیری کنند، عملکرد استخدام‌کنندگان در بخش منابع انسانی شما را ارزیابی و راه‌هایی را برای بهبود شناسایی کنند. همچنین می‌تواند نشان دهد که چه تعداد از کاندیداها ایمیل‌ها را باز کرده، روی آنها کلیک کرده و کدام نامزد علاقه‌مند به قبول آن هستند.

این ابزار همچنین می‌تواند داده‌های جنسیتی و جمعیت‌شناختی را از مجموعه نامزدهای شما استخراج کند تا به پایبندی شما به طرح‌های DEI کمک کند.

هوش مصنوعی برای جلسات

گاهی اوقات شرکت کنندگان در جلسه حواسشان پرت می شود و چیز مهمی را از دست می دهند. گاهی اوقات، جلسات بسیار سریع و جذاب هستند که یادداشت برداری را دشوار (یا غیرممکن) می کند. و در برخی موارد دیگر، شرکت کنندگان نمی توانند به یک جلسه برسند. با ابزارهای جلسه هوش مصنوعی، لازم نیست نگران ریزش اطلاعات از طریق شکاف باشید.

Fireflies

یک ابزار بهینه سازی جلسات است که از هوش مصنوعی برای رونویسی، خلاصه و تجزیه و تحلیل مکالمات صوتی استفاده می کند. این راه حل می تواند با پلتفرم های کنفرانس ویدیویی و ذخیره سازی ابری محبوب خارج از جعبه ادغام شود، اما همچنین می تواند از طریق API خود به برنامه های کاربردی دیگر متصل شود.

این ابزار هنگامی که مکالمه را دریافت کرد، یک رونوشت کاملاً قابل جستجو از آن تولید می کند. کاربران می‌توانند رونوشت‌ها را بر اساس کلمات کلیدی، مضامین یا موضوعات گفتگو، سؤالات خاصی که در طول جلسه پرسیده می‌شوند یا بر اساس احساس گفتگو جستجو کنند. این کار مرور یادداشت ها را در آینده آسان می کند.

هوش مصنوعی Duet برای  Google Workspace

هوش مصنوعی Duet برای Google Workspace به بهبود کیفیت صوتی و بصری برای شرکت‌کنندگان جلسه از راه دور کمک می‌کند، شرح‌های ترجمه‌شده را به ۱۸ زبان ایجاد می‌کند، جلسات را یادداشت‌برداری و خلاصه کرده، و حتی از طرف شما در جلسات شرکت می‌کند.

این ابزار در Google Meet از هوش مصنوعی برای ایجاد ظاهر و صدای استودیویی برای همه شرکت‌کنندگان استفاده می‌کند. و اگر چندین نفر از یک وب‌کم استفاده ‌کنند، Duet AI در Meet از تشخیص چهره برای شناسایی هر فرد و نمایش آن‌ها در جعبه خود استفاده می‌کند. این ویژگی‌ها تضمین می‌کنند که با وجود دوربین، میکروفون یا کیفیت اینترنت ضعیف، می‌توان همه را دید و شنید.

هوش مصنوعی Duet برای Google Workspace همچنین دارای ویژگی‌های چشمگیر افزایش بهره‌وری است. این ابزار جلسه را رونویسی و خلاصه می‌کند، قطعه‌های ویدیویی را در زمان واقعی ضبط می‌کند و «خلاصه‌ای تا کنون» را در اختیار افراد متأخر قرار می‌دهد، که خلاصه‌ای از آنچه قبلاً بحث شده است را در اختیار داشته باشند. همچنین یک ویژگی «حضور برای من» وجود دارد که در آن هوش مصنوعی Duet در جلسه شرکت می‌کند و هر پیامی را از طرف شما ارائه و پس از پایان جلسه، خلاصه‌ای از آن را در اختیارتان قرار می‌دهد.

استفاده از هوش مصنوعی برای تمامی مشاغل ضروری است؟

هوش مصنوعی مانند هر فناوری دیگری مزایا و معایب خاص خود را داراست. مانند هر فناوری دیگری که در تجارت خود پیاده سازی می کنید: به شما امکان می دهد کارها را بهتر، سریع تر و با هزینه کمتر انجام دهید. با کار در کنار هوش مصنوعی، انسان ها می توانند توجه خود را بر روی کارهایی متمرکز کنند که نیاز به لمس انسان دارد، در حالی که ماشین ها کارهایی را انجام می دهند که انسان نمی خواهد یا احتمالاً نمی تواند انجام دهد، مانند شناسایی الگوها در داده های عظیم.

در نهایت، هوش مصنوعی موانع فنی را کاهش داده و موجب افزایش بهره وری بیشتر کارکنان می شود. به عنوان مثال، هوش مصنوعی مولد می تواند توسعه دهندگان تازه کار را به افراد متوسط مبدل کرده و توسعه دهندگان خبره را به چهره هایی خداگونه تبدیل کند.

حال باید در نظر داشته باشید که هوش مصنوعی همیشه درست نیست و مستعد ابتلا به توهم است. توهم هوش مصنوعی زمانی است که یک برنامه هوش مصنوعی خروجی های غیرمنتظره و نادرست تولید می کند. توهمات می تواند از ساختگی های ساده تا پاسخ های نامربوط و بی معنی متفاوت باشد. توهمات می تواند به ویژه خطرناک باشد، زیرا هوش مصنوعی در درست به نظر رسیدن بسیار خوب است، حتی اگر اشتباه باشد. در نتیجه، ممکن است تصمیم مهمی بگیرید یا بر اساس داده های دریافتی نادرست، پیام‌هایی برای مشتری ایجاد کند.

همچنین استفاده از هوش مصنوعی شما را در معرض خطر نقض حق نسخه برداری و عواقب اشتباهات عملیاتی قرار می دهد. اگر ناخواسته با برخی از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی مرتکب نقض حق نسخه برداری شوید، چه؟ اگر اطلاعات شما به دست مجرمان سایبری یا یک رقیب برسد چه؟ وقتی یک توهم هوش مصنوعی یک اشتباه بزرگ مرتکب شود چه اتفاقی می افتد؟ اینها سوالاتی هستند که باید هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا هوش مصنوعی برای جنبه خاصی از کسب و کار شما مناسب است، در نظر بگیرید.

cta telegram

آیا هوش مصنوعی برای کسب و کار شما مناسب است؟

قرار نیست هر مشکلی به یک راه حل هوش مصنوعی نیاز داشته باشد. هزینه یک هوش مصنوعی به علاوه زمان و انرژی که باید برای راه اندازی و یادگیری نحوه استفاده از آن اختصاص دهید، باید ارزش این مزیت را داشته باشد. اگر هوش مصنوعی قصد دارد پنج دقیقه در هفته در یک کار صرفه جویی کند یا دقت را با نرخ ناچیز بهبود بخشد، ممکن است ارزش سرمایه گذاری را نداشته باشد. اما اگر بهبود دقت به میزان 1 درصد می‌تواند سودآوری را بهبود بخشد و یا 10 ساعت در هفته از زمان شما صرفه‌جویی کند، ارزش آن را دارد.

شما همچنین باید ریسک را وارد معادله کنید. اگر از داده های اختصاصی یا خصوصی با راه حلی مانند ChatGPT  استفاده می کنید، خطرات امنیتی و انطباق را در کسب و کار خود وارد کرده که باید در نظر گرفته شود. شما نه تنها به طور بالقوه داده های خصوصی را در معرض جهان خارج قرار می دهید یا از قوانین پیروی نمی کنید، بلکه نتیجه فرآیندهای حیاتی را به فناوری هایی منتقل می کنید که از توهم رنج می برند، که می تواند منجر به اشتباهات جدی شود.

در نهایت، مهم است که به یاد داشته باشید که هوش مصنوعی فقط یک ابزار بوده و مانند هر ابزار دیگری، به بهره وری و کیفیت کار کمک می کند. در نهایت، کیفیت نتایج و زمان لازم برای رسیدن به آنجا تابع اپراتور است نه هوش مصنوعی.

به عبارت دیگر، اگر شما یک متخصص منابع انسانی نیستید، استفاده از یک پلتفرم منابع انسانی مجهز به هوش مصنوعی به طور ناگهانی توانایی حرفه ای شدن در حوزه منابع انسانی را به شما اعطا نمی کند. با این حال، اگر یک متخصص منابع انسانی هستید، استفاده از هوش مصنوعی شما را بهتر خواهد کرد.

اگر صاحب کسب‌وکار کوچکی هستید و فکر می‌کنید که هوش مصنوعی به طور ناگهانی تمام مشکلات منابع انسانی شما را برطرف می‌کند، پس شما درگیر توهم هستید. شما هنوز باید نکات مربوط به منابع انسانی و ارتباط آن با کسب و کار خود را بدانید. با این حال، به محض اینکه متوجه شوید و بیرون بروید (یا کسی را استخدام کنید که این کار را انجام می دهد)، هوش مصنوعی کار را به طور قابل توجهی ساده می کند.

پایان

هوش مصنوعی دنیای کار را متحول کرده و کارهای دشوار یا غیرممکن قبلی را آسان کرده است. با این حال، در حالی که ممکن است آسان به نظر برسد که به سادگی چند سوال از ChatGPT بپرسید و کاری را برای شما انجام دهد، مهم است که به خاطر داشته باشید که هوش مصنوعی زمانی که توسط فردی که نمی داند چه کار می کند هدایت می شود، بی فایده است. هوش مصنوعی ابزار فوق‌العاده‌ای است که به شما کمک می‌کند کارهای شگفت‌انگیز انجام دهید، اما به سادگی آن چیزهای شگفت‌انگیز را بدون پیش‌اندیشی و دانش شما انجام نمی‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا