ابزارهای هوش مصنوعی مناسب برای کسب و کارها (قسمت 1 از 2)

هوش مصنوعی (AI) یک فناوری کاملا قدرتمند است که جهان را تغییر می دهد و به ما کمک می کند تا سخت ترین مشکلات جامعه را حل کنیم. اما در مورد چیزهای کوچک نیز به خصوص در محل کار می تواند به ما کمک کند و تجربه روزانه ما را بهبود بخشد.

برای توسعه کمپین بازاریابی عالی یا بهینه سازی فرآیندها در بخش ها، هیچ کمبودی در ابزارهای هوش مصنوعی وجود ندارد، که این امر می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را به سطح بعدی ببرید. در این مقاله، انواع ابزارهای هوش مصنوعی موجود در بازار را مورد بحث قرار خواهیم داد که به صاحبان و مدیران مشاغل کوچک کمک می کند تا کسب و کار خود را ارتقا دهند.

مقدمه

ابتدا بیایید به این سوال پاسخ دهیم که هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی علم ایجاد سیستم های کامپیوتری است که می توانند وظایفی را انجام دهند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند. این وظایف طیف وسیعی از فعالیت‌ها مانند درک زبان انسان، شناخت الگوهای موجود در داده‌ها، حل مشکلات و حتی سازگاری با موقعیت‌های جدید را در بر می‌گیرد.

هوش مصنوعی را به عنوان دستورالعملی در نظر بگیرید که رایانه ها برای تقلید از عملکردهای شناختی ذهن انسان دنبال می کنند. با پیروی از این دستورالعمل ها، ماشین ها قدرت استدلال، درک محیط خود و مهمتر از همه، یادگیری از تجربه را دارند. هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده و مدل‌های ریاضی، رایانه‌ها را قادر می‌سازد اطلاعات را پردازش کرده، با شرایط مختلف سازگار شده و عملکرد خود را به طور مداوم بهبود بخشند.

هوش مصنوعی به هیچ وجه جدید نیست. همه ما مدت‌ها قبل از اینکه نام ChatGPT را بشنویم از هوش مصنوعی بدون فکر کردن به آن استفاده کرده‌ایم. اگر تا به حال چیزی از سیری، الکسا یا کورتانا خواسته اید، پس از هوش مصنوعی استفاده کرده اید. تمام آن زمان هایی که از Shazam استفاده کردید را به خاطر دارید تا بفهمید چه آهنگی در حال پخش است؟ شما از هوش مصنوعی استفاده می کردید.

ابزارهای مولد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی مولد متن، تصاویر، ویدئو، صدا و کدهای کامپیوتری را بر اساس درخواست‌های زبان طبیعی ارسال شده توسط کاربران ایجاد می‌کند. ابزارهای مولد هوش مصنوعی را می توان برای مجموعه گسترده ای از برنامه ها در تقریباً هر بخش، نوع و اندازه کسب و کار استفاده کرد. همه از وکلا و توسعه دهندگان گرفته تا تحلیلگران بازار، نمایندگان فروش و متخصصان منابع انسانی از نوعی هوش مصنوعی مولد در کارهای روزمره خود استفاده خواهند کرد.

ChatGPT

ChatGPT یک مدل زبان پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط OpenAI توسعه یافته است. این مدل به خانواده مدل‌های GPT (ترانسفورماتور از قبل آموزش‌دیده) تعلق دارد و به طور خاص برای ایجاد پاسخ‌های زبان طبیعی در تنظیمات مکالمه طراحی شده است. بسیاری با ChatGPT از طریق رابط چت آن تعامل داشته اند. با این حال، ChatGPT  همچنین می تواند در وب سایت ها و برنامه ها از طریق یک API تعبیه شود تا تجربه مشتری و بهره وری کارگران را افزایش دهد.

تقریباً هر بخش در هر سازمانی می تواند از ChatGPT بهره مند شود. می‌توانید آن را به‌عنوان یک ربات چت برای مدیریت همه چیز از خدمات مشتری و پشتیبانی گرفته تا برنامه‌های آموزشی جدید کارمندان اجرا کنید. تیم فروش و بازاریابی شما می تواند از آن برای انجام همه کارها از تجزیه و تحلیل احساسات مشتری در بازخوردها و نظرات و نوشتن نسخه برای کمپین بعدی گرفته تا واجد شرایط بودن سرنخ ها و توصیه محصولات به مشتریان استفاده کند.

استفاده از ChatGPT بسیار آسان است، اما نیاز به کمی زمان دارد تا در استفاده از آن استاد شوید، اما شک نکنید که استاد شدن در آن قطعا ارزش تلاش را دارد. ChatGPT منابع رایگان زیادی را به صورت آنلاین در دسترس شما قرار می دهد، که می‌توانید برای کمک به ارائه درخواست‌های بهتر از آن درخواست کنید که به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه یک ChatGPT Prompt Master باشید.

از Gemini، YouChat و HuggingChat می توان به عنوان رقبای ChatGPT یاد کرد.

DALL-E

DALL-E  توسط OpenAI یا همان توسعه دهندگان ChatGPT توسعه یافته است. DALL-E نتیجه گسترش معماری GPT به قلمرو بصری بوده که دستورات متنی را به عنوان ورودی می گیرد و یک تصویر را به عنوان خروجی برمی گرداند.

اما DALL-E فقط یک ابزار موثر ایجاد تصویر نیست، بلکه می‌تواند برای ویرایش و تقویت تصاویر موجود نیز استفاده شود. می‌توانید به DALL-E یک تصویر و دستورالعمل‌های مبتنی بر متن را به عنوان ورودی ارائه دهید، و DALL-E یک تصویر را بر اساس دستورالعمل‌های شما به عنوان خروجی برمی‌گرداند. شما همچنین می توانید مناطق خاصی را در یک تصویر انتخاب کنید که موجب می شود دستورالعمل های شما فقط برای بخش خاصی از تصویر اعمال شود.

DALL-E  کاربردهایی را در حوزه های خلاقانه و کاربردی مختلف پیدا می کند. می توان از آن در طراحی گرافیک برای ایجاد تصاویر منحصر به فرد و سفارشی برای مواد بازاریابی، وب سایت ها و پروژه های هنری استفاده کرد. علاوه بر این، این پتانسیل را دارد که تولید محتوا را با ایجاد تصاویر مرتبط برای مقالات، ارائه ها و پست های رسانه های اجتماعی بر اساس محتوای متنی ساده کند.

رقبای DALL-E عبارتند از Midjourney، Craiyon ، Stable Diffusion و چندین مورد دیگر.

هوش مصنوعی برای فروش و بازاریابی

هوش مصنوعی می تواند به فروش و بازاریابی کمک کند که زمان کمتری را برای کارهای آهسته و پیش پا افتاده صرف کند و در عوض بینش های ارزشمند مشتری را برای ایجاد تعاملات ارزشمندتر با مشتریان نشان دهد.

Qualifier.ai

اگر شناسایی سرنخ‌های مناسب مانند یافتن سوزن در انبار کاه باشد، ابزاری مانند Qualifier.ai مانند استفاده از یک فلزیاب بسیار حساس است. شما برای جستجوی مشتریان بالقوه مناسب، تلاش برای ردیابی اطلاعات تماس آنها و ارسال ده ها ایمیل به صورت دستی، باید نیمی از زمان خود را صرف کنید، در صورتی که Qualifier.ai  این کار را برای شما در مدت زمان کمتر و با کیفیت بهتری انجام می دهد.

این پلتفرم از دیدگاه کاربر بسیار ساده است. نمایندگان فروش به Qualifier.ai صنعت هدف، عنوان، منطقه جغرافیایی و اندازه شرکت (بر اساس تعداد سران) مورد نظر شما را ارائه می دهند، و Qualifier.ai مشتریان بالقوه و اطلاعات تماس آنها را پیدا کرده و به طور خودکار ایمیلی برای مشتری ارسال می کند. این راه حل حتی اگر مشتری بالقوه پاسخ ندهد به طور خودکار پیگیری می شود.

Apollo.io

یک پلت فرم هوش داده و تعامل فروش است که به کسب و کارها کمک می کند تا مشتریان را پیدا و درگیر کرده، چرخه فروش را کوتاه و مخاطبین موجود خود را غنی کنند. همه جنبه های راه حل از هوش مصنوعی پشتیبانی نمی کند. به عنوان مثال، یکی از بزرگترین مزایای Apollo.io این است که چگونه می تواند به کسب و کارها کمک کند تا CRM خود را با اطلاعات تماس بیش از 275 میلیون مخاطب تأیید شده از 30 میلیون شرکت در سراسر جهان غنی کنند.

Apollo.io  می تواند برای اطمینان از نتایج بهینه، بینش های ارزشمند را از مکالمات فروش ضبط شده شما رونویسی، تجزیه و تحلیل و استخراج کند. برای مثال، می‌تواند فهرستی از مراحل بعدی، اعتراض‌ها، نقاط دردناک و موارد اقدامی که در طول تماس مطرح می‌شوند، ارائه دهد. همچنین می‌توان از آن برای ارزیابی و بهبود عملکرد تیم فروش در طول تعامل با مشتری استفاده کرد، بنابراین مدیران می‌توانند مربیان مؤثری باشند.

Apollo.io  از هوش مصنوعی برای تولید و ارسال خودکار پیام های ایمیل به مشتریان احتمالی استفاده می کند. این پلتفرم می‌تواند قالب‌هایی را برای ایمیل‌های ارتباطی، پیگیری و آخرین ارسال ایجاد کرده و از هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی ایمیل‌ها بر اساس هدف استفاده ‌کند. حتی می‌توانید از بینش‌های ابزار مکالمه هوش مصنوعی برای ایجاد و ارسال ایمیل‌های پیگیری شخصی به مشتریان احتمالی استفاده کنید تا همه چیز در حرکت باشد.

cta telegram

هوش مصنوعی برای خدمات مشتری

استفاده از هوش مصنوعی برای خدمات مشتری مناسب است. می توان آن را به سرعت آموزش داد و به کار گرفت، بنابراین نیازی نیست که زمان و پول زیادی صرف کنید تا کسی به سرعت عمل کند.

ما نباید انتظار داشته باشیم که هوش مصنوعی به طور کامل جایگزین مراکز تماس، به خصوص در کوتاه مدت شود. اما این پلتفرم‌ها حضور خود را آشکار و ثابت می‌کنند که جزء حیاتی در بسیاری از مراکز تماس هستند.

Drift

یک هوش مصنوعی محاوره‌ای است که می‌تواند برای برنامه‌های مختلفی مانند واجد شرایط بودن و تبدیل بازدیدکنندگان وب‌سایت شما به مشتری و کمک به نمایندگان فروش برای بهره‌وری بیشتر استفاده شود. با این حال، می تواند به عنوان یک عامل پشتیبانی مشتری نیز مستقر شود.

Drift  پایگاه دانش شرکت شما را جذب می کند (از جمله راهنماها، شماتیک ها، راهنماها و غیره)، که چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی آن برای کمک به مشتریان و پاسخ به سؤالات استفاده می کنند. این به مشتریانی که سلف سرویس را ترجیح می دهند، یک مسیر مستقیم به پاسخ هایی که به دنبال آن هستند، ارائه می دهد.

این مرکز تماس فعلی شما را جایگزین نمی کند، اما بار را کاهش می دهد. چت ربات‌های Drift می‌توانند روی مشکلاتی تمرکز کنند که برای حل آن‌ها نیازی به لمس انسان نیست – مانند یافتن شماره قطعه یا عیب‌یابی یک مشکل ساده – بنابراین کارکنان مرکز تماس شما می‌توانند به مشتریان نیازمند و با ارزش توجه مناسبی داشته یا روی حل آنها تمرکز کنند. مشکلات پیچیده ای که فقط یک انسان می تواند حل کند.

NICE CXone SmartAssist با پشتیبانی از آملیا

NICE CXone SmartAssist  که توسط آملیا پشتیبانی می‌شود، ربات‌های چت را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند که می‌توانند از طریق متن یا صوت با مشتریان تعامل داشته باشند. SmartAssist با پایگاه دانش و سیستم‌های پشتیبان شما یکپارچه شده و دارای نقش‌ها و مهارت‌هایی است که برای انجام وظایف رایج، مانند بازنشانی رمز عبور، درخواست‌های صورت‌حساب و زمان‌بندی مجدد تحویل، ارائه می‌شود.

ما از پویایی آن قدردانی می کنیم، زیرا برخی از مشتریان در استفاده از صدای خود راحت تر هستند، در حالی که برخی دیگر متن را ترجیح می دهند. در نتیجه، مشتریان می توانند با استفاده از رسانه دلخواه خود با چت بات تعامل داشته باشند، که به کاهش زمان حل و افزایش رضایت مشتری کمک می کند. ما همچنین تحت تاثیر قرار گرفته ایم که چت ربات SmartAssist چقدر می تواند بصری باشد. این می تواند احساسات مشتری را تعیین کند، از موضوعی به موضوع دیگر بپرد و در صورت قطع شدن عکس العمل مناسب نشان دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا