ده ایده تحول دیجیتال و هوش مصنوعی شکل دهنده کسب و کار (قسمت 3 از 3)

  1. فناوری اطلاعات به عنوان یک سرویس، نسل بعدی عملکرد فناوری شماست

برای بهره‌وری بیشتر در فعال‌سازی یک تجارت بهینه‌سازی شده، شرکت‌ها به تیم فناوری خود نیاز دارند تا به عنوان یک عامل فعال در ارائه خدمات عمل کنند. آخرین وضعیت یک شرکت در حرکت به سمت نوآوری دیجیتال توزیع شده، سیم کشی مجدد است که در آن تیم های فناوری می توانند راه حل های دیجیتال و هوش مصنوعی را برای بهبود تجربه مشتری و کاهش هزینه های واحد توسعه دهند. فناوری در نهایت در هر محصول و عملکردی تعبیه شده و عملکردهای متمرکز فناوری اطلاعات به‌طور انبوهی خودکار و مانند خدمات ارائه‌شده توسط ابر ارائه می‌شوند. فناوری اطلاعات نمی تواند از این نوع محیط نوآوری توزیع شده با پایبندی به نقش سنتی خود به عنوان یک نهاد کنترل کننده که فناوری را از مرکز مدیریت می کند، پشتیبانی کند. ارزش اکنون از توانایی IT برای فعال کردن نوآوری با تغییر از حفاظت از دارایی های بزرگ فناوری به تهیه بلوک های کوچک کد ناشی می شود. APIها اولین راهی خواهند بود که شرکت ها قابلیت های دیجیتالی خود را به نمایش بگذارند. آن‌ها برای عملکرد بهتر کاربر در «سوپراپلیکیشن‌ها» ادغام می‌شوند.

حقایق کلیدی

یک بازار جهانی پلتفرم میکروسرویس‌های ابری می‌تواند تا سال 2028، 4.2 میلیارد دلار درآمد ایجاد کند. نرم‌افزارهایی که توسط شرکت‌ها از طریق پلتفرم‌های سرویس ابری، مخازن باز، و نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) فراهم می‌شوند، تخمین زده شده که از سال 2021 تا سال 2028، با یک نرخ رشد سالانه (CAGR) معادل 27.5 درصد، افزایش یابند.

مفاهیم

استاندارد طلایی اثربخشی فناوری اطلاعات، توانایی آن در کمک به توسعه دهندگان خواهد بود تا تکه هایی از کد را به یک محصول مفید بچسبانند. برای فعال کردن سرعت و مقیاس، ابر باید بخش اصلی مدل عملیاتی توزیع‌شده فناوری اطلاعات باشد. نقش کلیدی IT ارائه استانداردهایی مانند  APIها و نرده‌های محافظ مانند جاسازی سیاست‌ها در کد خواهد بود. محافظت از حساس ترین اطلاعات کسب و کار، مانند داده های مشتری و سوابق مالی؛ و پذیرش محصولات و پلتفرم های توسعه یافته را پیگیری کنید.

سوالاتی که باید در نظر بگیرید:

کدها و راه حل هایی که توسعه دهندگان ایجاد می کنند هر چند وقت یکبار توسط تیم های دیگر مورد استفاده مجدد قرار می گیرند؟

چند کتابخانه برای مصنوعات کلیدی مانند  APIها و درخواست‌ها وجود دارد و آیا تیم‌های فناوری شما اغلب از آنها استفاده می‌کنند؟

عملکرد فناوری شما چند قابلیت به عنوان یک سرویس توسعه داده است؟

  1. نام بازی یکی است: ارزش

اینطور ممکن است به نظر برسد که ما در حوزه کسب و کار 101 حرکت می‌کنیم، اما تعجب‌آور است که چقدر شرکت‌ها این جنبه ها را فراموش می‌کنند: حرکت به سوی تحول دیجیتال و هوش مصنوعی و عدم بهبود فناوری های مرتبط با آن ها. یکی از دلایل اصلی کاسته شدن از اهداف مالی در حوزه تحول دیجیتال و هوش مصنوعی، عدم تنظیم صحیح اهداف از ابتداست. بسیاری از مواقع، شرکت‌ها به دنبال سودهای حاشیه‌ای هستند که این نگرش را تا حد زیادی محدود می‌کند و تفکر کوچک به نتایج کم می‌انجامد. اصل کلی ما این است که یک نقشه‌ی راه دیجیتال قوی باید بهبود EBITDA (به عنوان یک معیار مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا نشان دهد چقدر یک شرکت در عملیات اصلی خود سودآور است، بدون در نظر گرفتن عوامل مانند هزینه‌های مالی و مالیات) را بیش از 20 درصد کند.

حقایق کلیدی

سازمان‌هایی که در مسیر تحول موفق قرار گرفته‌اند، با تعیین اهداف بلندپروازانه، ارزش برآورد شده را به نسبت 2.7 برابر از مبدأ اولیه ارائه می‌دهند. آنها همچنین با تسریع در حرکت و بازنگری مداوم در خط لوله، به سرعت پیشرفت می‌کنند. این توانایی در ایجاد ارزش می‌تواند به نحو قابل توجهی باشد. رهبران دیجیتال در بیمه، رشد پنج ساله TSR دارند که شش برابر بیشتر از شرکت های عقب مانده است. رهبران در کالاهای بسته بندی شده مصرفی (CPG) و خرده فروشی، سه برابر بهتر از همتایان خود عمل می کنند، در حالی که فعالان در بخش انرژی، مواد و کشاورزی دو برابر عملکرد بهتری دارند.

مفاهیم

چند دامنه مهم و مستقل در کسب و کار خود را شناسایی، آنها را به طور کامل بازنگری و در مورد ارزشی که می توانند ایجاد کنند، صریح باشید. اطمینان حاصل کنید که راه حل های موجود در نقشه راه شما به OKR های خاصی که مستقیماً ارزش تولید می کنند گره خورده است. رهبران مرتبط باید حداقل هر سه ماه یک بار (گرچه معمولاً بیشتر) جلسه‌ای داشته باشند تا ارزیابی کنند که آیا ابتکاراتی که شما راه‌انداخته‌اید، به واقع ارزشی را ایجاد می‌کنند که شما شناسایی کرده‌اید یا خیر. وقتی مطالبه از مدیریت پیشرفت و ایجاد ارزش مطرح می‌شود، مفهوم خودکاری در اداره وجود ندارد.

سوالاتی که باید در نظر بگیرید:

آیا تمرکز تلاش شما در حوزه تحول دیجیتال و هوش مصنوعی به گونه‌ای است که دامنه آن به اندازه‌ای بزرگ باشد که ارزش معنی‌داری ایجاد کند، اما به اندازه‌ای کوچک باشد که با منابعی که در دسترس دارید، قابل دستیابی باشد؟

آیا هدف تحول دیجیتال و هوش مصنوعی شما افزایش ارزش افزایشی حداقل 20 درصد است؟

ابتکارات دیجیتال و هوش مصنوعی شما در شش ماه گذشته چقدر ارزش ایجاد کرده است؟

cta telegram

  1. بهترین شرکت ها بهترین آزمایش کننده ها خواهند بود

اگر فکر می‌کنید که تغییر فقط به سرعت ادامه می‌یابد و همه ما احتمالاً می‌توانیم تصور کنیم که صدها کارآفرین در حال ایجاد مشاغل جدید در بخش خود هستند، سازگاری به یکی از مهمترین ویژگی‌های یک شرکت مدرن تبدیل خواهد شد. این بدان معنی است که می توانید به تعداد بیشتر، ارزان تر و سریع تر تست کنید. قابلیت‌های انجام این کار وجود داشته و در حال رشد هستند از قبیل: هوش مصنوعی برای افزایش بهره‌وری، اتوماسیون برای تسریع سرعت و مقیاس از طریق MLOs، ابزارهای نرم‌افزاری که استفاده از آنها آسان‌تر است، قابلیت‌های پیچیده‌تر دوقلوهای دیجیتال، و تعداد فزاینده‌ای از توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری که وارد بازار می‌شوند.

این پیشرفت‌های استراتژی (شما می‌توانید به سرعت تقاضای بازار برای یک راه‌حل را آزمایش کنید)، عملیات (شما می‌توانید مدل‌ها و تنظیمات عملیاتی را آزمایش کنید)، و طراحی (شما می‌توانید به سرعت میلیون‌ها نسخه از یک راه‌حل را بسازید و تکرار کنید) را تغییر می‌دهد. در برخی موارد مانند ساخت شبکه های مخابراتی زنده آموزش هوش مصنوعی بدون دوقلو دیجیتال سخت یا غیرممکن خواهد بود.

حقایق کلیدی

تعداد توسعه دهندگان در جهان هر سال حدود 21 درصد در حال افزایش است و در سال 2023 از مرز 100 میلیون نفر عبور کرد. پیش بینی می شود که بازار جهانی فناوری های دوقلو دیجیتال در پنج سال آینده سالانه حدود 60 درصد رشد کند و به میزان 73.5 میلیارد دلار تا سال 2027 برسد. برخی از شرکت ها گزارش می دهند، محصولاتی که به عنوان دوقلوهای دیجیتال شروع به کار کرده اند، 25 درصد مشکلات کیفی کمتری در هنگام ورود به تولید دارند. تقریباً 75 درصد از شرکت‌ها قبلاً از فناوری‌های دوقلو دیجیتال استفاده کرده‌اند که حداقل به سطوح متوسطی از پیچیدگی دست یافته‌اند.

مفاهیم

ذهنیتی که شرکت شما را به عنوان یک میدان آزمایش مداوم در نظر می گیرد، بپذیرید و سپس تعیین کنید که کدام بخش از شرکت خود را باید به عنوان یک دوقلو دیجیتالی در نظر بگیرید. برای بینش، تجربه و تاثیر بهتر، همه چیز را ابزار و شبیه سازی کنید. روش‌های نرم‌افزاری پیشرفته، برچسب‌هایی را برای کمک به جمع‌آوری بازخورد ترکیب می‌کنند، در حالی که بهترین توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی، آن‌هایی هستند که قابلیت‌های آزمایشی را در مدل‌ها ایجاد کرده تا به‌طور دقیق نحوه عملکردشان را در این زمینه اندازه‌گیری کنند. برای ماشین‌های پیچیده‌ای که معمولاً از ترکیبی از عناصر موجود و جدید مهندسی شده استفاده می‌کنند، ایجاد و مدیریت کتابخانه‌ای از مدل‌های دوقلوی دیجیتال از اجزای کلیدی را برای آزمایش در نظر بگیرید.

سوالاتی که باید در نظر بگیرید:

چگونه رویکرد خود را به استراتژی و عملیات مبتنی بر پیشرفت‌های دیجیتالی و آزمایشی تغییر داده‌اید؟

پلتفرم دو قلوی دیجیتال شما چقدر با محصول، راه حل یا توسعه کسب و کار شما یکپارچه شده است؟

توانایی تست A/B شما چقدر خوب و فراگیر است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا