5 روش غیرمنتظره که هوش مصنوعی مولد ممکن است زندگی روزمره شما را تغییر دهد

بدون شک شما ده ها عنوان (یا بیشتر) در مورد هوش مصنوعی مولد و اینکه چگونه ابزارهایی مانند ChatGPT قرار است مشاغل ما را متحول کنند دیده اید. اما در مورد زندگی روزمره چطور؟ زیرا این واقعیت که هوش مصنوعی اکنون می تواند محتوا تولید کند، از جمله متن، تصاویر، ویدئو و موارد مشابه ممکن است زندگی روزمره شما را به روش های شگفت انگیزی تغییر دهد.

در اینجا پنج روش نه چندان واضح وجود دارد که هوش مصنوعی مولد ممکن است بر دنیای اطراف شما تأثیر بگذارد.

به دنیای سرگرمی های تقویت شده با هوش مصنوعی خوش آمدید

هوش مصنوعی مولد این پتانسیل را دارد که خلاقیت انسان را در کل طیف هنر، ورزش و سرگرمی افزایش دهد. به کتاب‌هایی فکر کنید که با کمک هوش مصنوعی مولد نوشته شده، موسیقی‌هایی که فقط برای شما بر اساس اولویت‌های شخصی شما ایجاد یا تنظیم شده‌، و پادکست‌هایی که به‌طور خودکار به زبان مادری شما ترجمه می‌شوند. هوش مصنوعی مولد همچنین در فیلم‌ها برای تولید پس‌زمینه، شخصیت‌ها و جلوه‌های ویژه استفاده شده در نتیجه فرصت‌هایی برای استودیوهای کوچک‌تر برای دستیابی به افکت‌هایی با کیفیت بالا که قبلاً فقط در اختیار بازیکنان بزرگ بود، باز می‌شود.

و در مورد رویدادهای ورزشی مورد علاقه شما، هوش مصنوعی مولد می تواند برای تولید یا ترجمه خودکار تفسیر، تولید شبیه سازی های مجازی واقعی، و ایجاد تقویت های بصری حتی در زمان واقعی استفاده شود. در یک مثال، Fox Sports از هوش مصنوعی مولد برای تولید محتوا از آرشیو عظیم فیلم های بازی خود استفاده می کند. سیستم Google می‌تواند به سرعت در میان نزدیک به دو میلیون ویدیو جستجو کند و محتوای ویدیویی جدید «در زمان واقعی» برای اشتراک‌گذاری در تلویزیون و رسانه‌های اجتماعی تولید کند. به عبارت دیگر، تماشای بازی در آینده می تواند تجربه ای بسیار فراگیرتر و سرگرم کننده تر باشد.

بچه های شما ممکن است یک روش جدید یواشکی برای انجام تکالیف خود داشته باشند

اگر کاربر اسنپ چت هستید، ممکن است متوجه شده باشید که هر کاربر در سال 2023 به طور ناگهانی یک دوست جدید در بالای لیست دوستان خود پیدا کرد، یک ربات چت هوش مصنوعی که بر روی ChatGPT ساخته شده است. کاربران اسنپ چت می توانند به دوست جدید هوش مصنوعی خود یک نام و تصویر نمایه داده و سپس 24 ساعت شبانه روز با آن چت کنند.

اکنون، ممکن است شما یک کاربر اسنپ چت نباشید، اما شرط می بندم که فرزندان شما هستند (یا خواهند بود). و این بدان معنی است که آنها می توانند از ربات هوش مصنوعی اسنپ چت هر چیزی بپرسند و گفتگوهای عمیق و معناداری با آن داشته باشند. همچنین آنها می توانند از آن بخواهند که تکالیفشان را برایشان انجام دهد. در مورد آن فکر کنید. چرا وقت خود را صرف تحقیق در مورد یک موضوع در کتاب ها یا فضای آنلاین کنند، در حالی که می توانند به سادگی از دوست هوش مصنوعی خود بخواهند به یک سوال پاسخ دهد یا یک متن برای آنها بنویسد؟ به عنوان والدین، این ما هستیم که به فرزندان خود بیاموزیم که چگونه از ابزارهای هوش مصنوعی به طور مسئولانه و اخلاقی استفاده کنند تا بهترین نتیجه را بدون اتکا به آنها به دست آورند. این شامل یادگیری تفکر انتقادی و سوال در مورد اینکه آیا محتوای ارائه شده توسط آنها ممکن است نادرست یا مغرضانه باشد، می شود. (در واقع، این موضوعی است که اسنپ، شرکت پشتیبان اسنپ چت، خود آن را تایید می کند.)

آیا با گوگل خداحافظی خواهیم کرد؟

با توجه به اینکه بسیاری از مردم به طور فزاینده ای از طریق ابزارهایی مانند ChatGPT به اطلاعات دسترسی خواهند داشت، فکر اینکه جستجوی اینترنتی (آنطور که ما امروز می شناسیم) ممکن است از بین برود، احمقانه نیست. بیایید با آن روبرو شویم: میانگین تجربه جستجوی اینترنتی می تواند بسیار بد باشد. ممکن است ده ها، صدها یا حتی میلیون ها نتیجه جستجو دریافت کنید. شما باید نتایج برتر را بررسی کرده، تمام آن کوکی‌ها را در چندین وب‌سایت بپذیرید یا رد کنید، و اغلب پاراگراف‌های محتوای SEO را در گذشته مرور کنید تا به اطلاعات مد نظر خود برسید. این را با درخواست اطلاعات از ChatGPT مقایسه کنید، شما به سادگی یک سوال را تایپ یا درباره آن صحبت کرده و بلافاصله پاسخ می گیرید. این یک تجربه بسیار تمیزتر و کمتر خسته کننده است.

شرکت های جستجوی اینترنتی به طور قابل درک مشتاق هستند که هوش مصنوعی مولد را در قابلیت های جستجو ادغام کنند. مایکروسافت بینگ اولین شرکتی بود که ChatGPT را ادغام کرد. اما گوگل همچنان در حال آزمایش یک تجربه جستجوی جدید به نام SGE (تجربه مولد جستجو) است که برای کمک به کاربران برای درک بهتر اطلاعات آنلاین طراحی شده است. برای مثال، کاربران می‌توانند تعاریف را با نگه داشتن ماوس روی کلمات خاص ببینند یا به فهرستی از نکات کلیدی از صفحات وب طولانی دسترسی پیدا کنند.

چه جستجوی اینترنتی به شکل فعلی خود پایان یابد یا نه، مطمئن باشید که هوش مصنوعی مولد نحوه جستجوی اطلاعات را تغییر خواهد داد.

برنامه ریزی وعده های غذایی خود با کمک هوش مصنوعی

تا به حال شده که بعد از یک روز طولانی به خانه برگردید و فکر کنید: “نمی دانم برای شام چه درست کنم؟” در حال حاضر می توانید به جای اینکه از طریق گوشی خود و سفارش غذای آماده به نیاز خود پاسخ دهید، گوشی خود را در دست گرفته و از هوش مصنوعی مولد کمک بخواهید. مدل‌های زبانی مانند ChatGPT می‌توانند ایده‌های جذابی برای وعده‌های غذایی پیشنهاد و حتی دستور العمل‌های کاملی را بر اساس موادی که باید تهیه کنید و نیازهای غذایی‌تان را برای شما ایجاد کنند. آیا می خواهید یک وعده غذایی که از ماهی سالمون، شیر نارگیل و پیاز بهار که به سرعت پژمرده می شوند در یخچال خود استفاده کنید؟ آیا می خواهید بدون گلوتن باشد و سیر را شامل نشود؟ مشکلی نیست تمام این موارد خوب است. حتی می توانید از هوش مصنوعی مولد بخواهید که وعده های غذایی شما را برای تمام هفته برنامه ریزی کند.

چندین ابزار هوش مصنوعی مولد مخصوص دستور العمل در حال حاضر برای تقویت تلاش‌های آشپزی شما وجود دارد. به عنوان مثال می توان به ChefGPT، FoodAI، Supercook و Plant Jammer (برای گیاهخواران) اشاره کرد.

دوستیابی و رابطه جنسی در عصر هوش مصنوعی

آیا هوش مصنوعی مولد می تواند دوستیابی و رابطه جنسی را تغییر دهد؟ این ایده پشت DreamGF است، پلتفرمی که از هوش مصنوعی مولد برای ایجاد دوست دختر مجازی استفاده می کند. درست است، کاربران می توانند زن رویایی خود را خلق کنند، از جمله ویژگی های فیزیکی مانند طول مو، قومیت، سن و اندازه سینه. در مورد شخصیت او، کاربران می‌توانند از میان تعداد (به ویژه کمتر) توصیف‌کننده‌هایی مانند «نیمفو»، «دومیناتریکس» یا «پرستار» انتخاب کنند. کاربران می توانند با “دوست دختر” خود از طریق متن چت کرده و از او بخواهند که عکس های برهنه ارسال کند. نسخه DreamBF برای کسانی که می خواهند دوست پسر رویایی هوش مصنوعی خود را ایجاد کنند در دست ساخت است.

آیا کمی عجیب است؟ خب بله. ایده «آشنایی» یا حتی ارسال پیامک با هوش مصنوعی مطمئناً مملو از پیچیدگی‌هایی است، از جمله خطر ایجاد انتظارات دست نیافتنی در مورد اینکه رابطه واقعی با یک انسان واقعی چگونه است. آیا دوستیابی برای اکثر مردم تغییر خواهد کرد؟ احتمالا نه. اما آیا افراد زیادی وجود دارند که دوست دارند شریک ایده آل، بدون عارضه و کاملا سازگار خود را خلق کنند؟ قطعا، بله.

همانطور که هوش مصنوعی مولد به تکامل خود ادامه می‌دهد، تأثیر آن بر زندگی روزمره ما بسیار فراتر از آنچه در حال حاضر تصور ماست، گسترش خواهد یافت و آینده‌ای را نوید می‌دهد که در آن فناوری همه چیز را از سرگرمی و آموزش گرفته تا نحوه جستجوی اطلاعات، برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی و حتی پیمایش پیچیدگی‌ها را تغییر می‌دهد. در دوستیابی و پذیرفتن روابط مسئولانه و اخلاقی تغییرات ضروری ایجاد خواهد شد، چرا که ما در دوره جدید هیجان انگیز زندگی با هوش مصنوعی زیست می کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا