آینده هوش مصنوعی در تجارت

هوش مصنوعی مولد به طور گسترده ای وارد دنیای تجارت شده است. انتشار عمومی ChatGPT در اواخر سال 2022 به سرعت این فناوری جدید را در صنایع مختلف محبوب کرد و همه چیز را از امور مالی گرفته تا فناوری را لمس کرد.

از بسیاری جهات، مقیاس تأثیر آن بسیار فراتر از انتظارات بود، و انقلابی جهانی را آغاز کرد که پتانسیل تغییر شکل زندگی و کار ما را داشته و به نظر می رسد شبیه به قدرت دگرگون کننده اینترنت است.

همانطور که به تأثیر هوش مصنوعی نگاه می کنیم، هیجان زده می شویم که امکانات آن را کشف و سایر رهبران کسب و کار را تشویق کنیم تا در تلاش برای درک کاربردهای بالقوه آن باشند. در حالی که سرعت پیشرفت های فناوری همچنان در حال افزایش است، به طور همزمان برای سازمان ها حیاتی بوده که در خط مقدم این تغییرات باقی بمانند. چرا که عواقب عقب افتادن می تواند فاجعه آمیز باشد.

در اینجا ما هوش مصنوعی، وعده‌ها، پیش‌بینی‌ها و دام‌های بالقوه‌ای را که با ادامه تکامل آن پیش رو داریم، بررسی خواهیم کرد.

آشکارسازی پتانسیل برای آینده

پیش بینی ها برای رشد هوش مصنوعی خیره کننده است. طبق آمار Statista، حجم صنعت هوش مصنوعی طی دو سال گذشته دو برابر رشد داشته و انتظار می رود این سطح از رشد تصاعدی در آینده ادامه داشته باشد. حتی در تخمین‌های محافظه‌کار پیش‌بینی می‌شود که این صنعت تا سال 2030 نزدیک به 2 تریلیون دلار ارزش داشته باشد. این الگوی رشد تصاعدی نشان‌ می دهد که ما می‌توانیم انتظار پذیرش عمومی نسبت به هوش مصنوعی در آینده نزدیک را داشته باشیم. این امر منجر به یک تغییر پارادایم خواهد شد که اساساً نحوه بازی، کار و زندگی ما را تغییر می‌دهد.

هوش مصنوعی در مقابل هوش مصنوعی مولد

هوش مصنوعی سنتی که به آن هوش مصنوعی باریک نیز می گویند، به یک الگوریتم برنامه نویسی اشاره دارد که در تجزیه و تحلیل داده ها، بازی های ویدیویی و فیلتر کردن ایمیل استفاده می شوند. این برنامه ها از الگوریتم های مختلفی مانند درخت تصمیم، سیستم های خبره و سیستم های پردازش زبان طبیعی (NLP) برای پیش بینی نتایج بر اساس داده های قبلی استفاده می کنند.

قدم بعدی در این عرصه هوش مصنوعی مولد است. این مدل ها بر روی حجم وسیعی از داده ها آموزش دیده اند و برای درک اطلاعات به یادگیری ماشینی متکی هستند. در نتیجه، آنها می توانند محتوای جدیدی تولید کرده که از الگوهای مشابه پیروی می‌کنند. به عنوان مثال، متن های از پیش تعیین شده روی تلفن شما از هوش مصنوعی باریک استفاده می کند که اطلاعات ارائه شده در ارتباط با محتمل ترین کلمات را که در مرحله بعد انتخاب خواهید کرد، به برنامه می گوید. با این حال، هوش مصنوعی مولد می‌تواند نمونه‌هایی از نوشته‌ها را بگیرد و محتوای کاملاً جدیدی را از پایه ایجاد کند.

افزایش توسعه و رشد محل کار

همانطور که هوش مصنوعی به تکامل سریع خود ادامه می‌دهد، سازمان‌هایی که از آن بهره می برند، فرصت مناسبی برای به دست آوردن مزایای قابل توجه کسب خواهند کرد. پلتفرم‌های برجسته‌ای مانند ServiceNow، Sprout Social و Supernormal از هوش مصنوعی به روش‌های منحصربه‌فردی برای افزایش بهره‌وری و کارایی کاربر استفاده می‌کنند. هر یک از این ابزارها برای برآوردن نیازهای مختلف سازمانی طراحی شده اند. صرف نظر از اهداف یک ابزار خاص، بهترین شیوه ها آموزش هوش مصنوعی و تنظیم اعلان ها را برای تقلید دقیق ترین لحن، سبک و خروجی نماینده سازمان شما توصیه می کنند.

با استفاده از تجزیه و تحلیل و تجزیه و تحلیل داده ها در زمان واقعی، سازمان ها می توانند به سرعت به نوسانات بازار پاسخ داده و از فرصت های نوظهور استفاده کنند. توانایی‌های پیش‌بینی ابزارهای هوش مصنوعی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا با رفتار مصرف‌کننده در حال تکامل سازگار شده و مزیت رقابتی به دست آورند.

آماده شدن برای عصر هوش مصنوعی

مانند هر فناوری جدید، هوش مصنوعی با منحنی یادگیری همراه است. در حالی که آزمون و خطا بخشی از فرآیند است، شراکت با یک شریک با تجربه می تواند به سرعت بخشیدن به آن کمک کند. کار با یک گروه معتبر می تواند تفاوت قابل توجهی در نرخ باز گشت سرمایه (ROI) شما ایجاد کند.

مشاوران و کارشناسان می‌توانند یکپارچه‌سازی، آموزش و راه‌حل‌های سفارشی‌سازی شده را ارائه دهند و به کارکنان اجازه داده سریع‌تر از این فناوری استفاده کنند. هوش مصنوعی کاربردهای متفاوتی از قبیل تجزیه و تحلیل داده ها، ایجاد محتوا، طراحی گرافیکی و حتی پشتیبانی فنی دارد. بنابراین، آموزش کافی برای اجرای کارآمد امری حیاتی است.

محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی

هوش مصنوعی مولد در حال حاضر توسط پلتفرم های بزرگی مانند آمازون استفاده شده و خلاصه ای مختصر از نظرات مشتریان را ایجاد می کند. این روند در بخش های دیگری نیز در حال ظهور بوده و ادامه خواهد یافت، از جمله استفاده از هوش مصنوعی مولد در برنامه‌های گردش کار مانند Now Assist توسط ServiceNow. این برنامه خلاصه‌های مشابهی را برای مواردی مانند مکالمات و بلیط‌های راهنما تسهیل کرده و به نمایندگان اجازه می‌دهد خلاصه‌ای آسان و قابل درک از شکایات مشتریان ایجاد کنند.

پلتفرم‌های مدیریت رسانه‌های اجتماعی مانند Sprout Social، با ادغام تجزیه و تحلیل داده‌ها و ایجاد محتوا، به کاربران اجازه می‌دهد محتوا را سریع‌تر، آسان‌تر و با شخصی‌سازی بیشتر از همیشه تولید کنند.

اتوماسیون و کارایی گردش کار

علیرغم قابلیت‌های هوش مصنوعی، اکثر کارهای امروزی هنوز به تکمیل دستی متکی است. با این حال، با توجه به نسل بعدی هوش مصنوعی، سازمان ها می توانند تکراری ترین و پیش پا افتاده ترین وظایف خود را مشخص کرده و آنها را برای اتوماسیون کنار بگذارند. ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند برای کمک به این مشاغل یا حتی تصدی کامل این مشاغل آموزش داده شوند و به فعالیت‌هایی که به رشد کسب‌وکار کمک می‌کنند، زمان بیشتری اختصاص دهند. این به نوبه خود، فرآیندهای کارآمدتر را تضمین کرده و از مشغله های غیر ضروری برای کارکنان کلیدی می کاهد.

استخدام مناسب

برنامه‌های هوش مصنوعی فعلی که در منابع انسانی استفاده می‌شوند، عمدتاً الگوریتم‌های وابسته به کلیدواژه هستند. هوش مصنوعی مولد به یک رویکرد پیشرفته‌تر اجازه استفاده از کلمات کلیدی خاص را می‌دهد که شامل واژگان مترادف‌ و مهارت‌های مرتبط می شود.

هوش مصنوعی مولد می تواند متناسب با ویژگی های خاص هر صنعت، شرایط و ضوابط یک شغل خاص را ارزیابی کرده و سؤالات غربال شده مختص یک شرکت و موقعیت را ایجاد کند. همراه با ارتباطات شخصی و کمپین‌های توسعه، هوش مصنوعی مولد می‌تواند به شما کمک کند افرادی را با مهارت‌ها، موقعیت مکانی و نیاز به موقعیت خالی هدف قرار دهید.

هشدارها و ملاحظات اخلاقی

در حالی که وعده‌های هوش مصنوعی نامحدود به نظر می‌رسد، مهم است که چالش‌های مرتبط با پیشرفت و پذیرش سریع آن را بپذیریم. هوش مصنوعی در معرض سوگیری هم از سوی منابع آنلاین و هم از سوی افراد است، که می تواند نگرانی هایی را در مورد انصاف، پاسخگویی و دقت ایجاد کند. هوش مصنوعی، مانند سایر فناوری‌ها، باید به عنوان ابزاری برای بهبود کار در نظر گرفته شود، نه جایگزینی برای عناصر انسانی در خود کار.

cta telegram

همانطور که ادغام هوش مصنوعی در دنیای روزانه خود را دنبال می کنیم، هیجان ما برای آینده همچنان افزایش می یابد. پتانسیل پیشرفت های فناوری نامحدود به نظر می رسد. با این حال، به عنوان مباشران اولیه این فناوری، ما باید با تعهد به استفاده اخلاقی به هوش مصنوعی نزدیک شده و انتظار داشته باشیم که آینده این حوزه همچنان غیرقابل پیش‌بینی باقی بماند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا